Lille'de Jocelyn Gourvennec'ten Burak Yılmaz açıklaması-haberi

Geçtiğimiz sezon Ligue 1’de Christophe Galtier’nin takımı Lille, Burak Yılmaz’ın alici performansıyla şampiyonluğa ulaşmıştı. Sezon başında Galtier, takımdan ayrılarak Nice’in başına geçerken Jocelyn Gourvennec’in göreve geldiği Lille, istediği benzeri tek sezon geçiremezken millî oyuncularımızdan Burak Yılmaz da sergilediği performansla eleştiriliyor. 

Lille’in Brest’e karşı oynadığı iki mücadelede oyundan alınmasına kati tepkiler gösteren Burak Yılmaz, performansının yanı sıra asabi davranışları ile de eleştiri oklarını üstüne çekmiş durumda. ama teknik patron Jocelyn Gourvennec, bu vaziyeti iyi şekilde yönetmeyi muvaffak olmuş durumda. 

Son olarak Chelsea mücadelesi öncesi Burak Yılmaz ile alakalı kendisine yöneltilen suali cevaplayan Gourvennec, “Oyunculara iyi tek antrenörlük uygulamak yerine onları tanımalısınız. Kiminle işim olduğunu bilmek isterim. Burak, kanlı canlı biri. Çok sakin olabileceği benzeri çok gergin de olabilir. onla birlikte konuşmanın veyahut başkalarıyla konuşmanın ahenk gösteren olduğu zamanlar var. onla birlikte fazlaca konuşuyoruz. Duyguların yatıştığı tek anda net tek kafayla iletişim kuruyoruz. Hemfikir oluruz veyahut olmayız ama tartışmalarımız her vakit yapıcıdır” ifadelerini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir