Lille, Burak Yılmaz ve Zeki Çelik’in golleriyle Nice’i 2-0 mağlup etti-haberi

Fransa Ligue 1’in 35. haftasında Lille, alanında Nice’le karşı karşıya geldi. Şampiyonluk yolunda ağırbaşlı ehemmiyete sahip var olan mücadelede Burak Yılmaz ve Zeki Çelik‘in golleriyle Lille, karşılaşmadan 2-0 galip ayrıldı.

BURAK VE ZEKİ GALİBİYETİ GETİRDİ

Sezon süresince takımın şampiyonluk yarışında iddialı konumda kalmasını sağlayan ulusal futbolcularımız, tek sefer dahada sahneye çıktı. 13. dakikada Burak Yılmaz evvel golü atarken, Lille formasıyla 100. maçına çıkan Mehmet Zeki Çelik 56. dakikada mükemmel tek golle skoru belirledi. Nice’de ise Mvula Lotomba, 48. dakikada gördüğü al kartın derhal peşinden oyun dışında kaldı.

LILLE LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ

Bu neticenin derhal peşinden nihayet 5 mücadelede 4. galibiyetini alan Lille, puanını 76 yaptı ve PSG’nin tek nokta önünde liderliğini sürdürdü. nihayet dört mücadelede 3. sefer nokta kaybı yaşayan Nice ise 46 puanla 9. sırada kaldı. Ligue 1’in 36. haftasında Lille deplasmanda mercek ile karşılaşacak, Nice ise evinde Brest’i konuk edecek.

TÜRKÇE PAYLAŞIM

Lille resmi yasamsal medya hesabı ulusal futbolcularımızın attığı gollerle gelen galibiyetten sonra, “Ayağınıza sağlık çocuklar” paylaşımında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir