Levent Şen: Gurur verici-haberi

Dünya Güreş Birliği, üç Türk hakeme 23 Temmuz-8 Ağustos 2021 tarihlerinde Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzen edecek olimpiyat oyunlarında görev verdi. Prof. Dr. Halil İbrahim Cicioğlu ortada hakem hocası ve Avrupa kıtası sorumlusu, Levent Şen ile Mehmet Gürhan Yücel ise ortada hakem olarak Tokyo’da görev yapacak.

“BU ORGANİZASYONUN PARÇASI OLABİLMEK TARİFSİZ BİR DUYGU”

Demirören havadis Ajansı’na (DHA) hususi açıklamalarda bulunan hakemlerden Levent Şen, görevlendirme zamani ve Türk güreşine ait açıklamalarda bulundu.

Sporcu tek aileden geldiğini laf eden Şen, “Bu organizasyonun tek parçası olabilmek tarifsiz tek duygu, özellikle de sporun içerisinden gelen birisi için. Arkadaşlarımla birlikte orada olacak olmaktan dolayı hatri sayilir büyüklükte tek mutluluk dolu olmak duyuyorum. Sayın Halil İbrahim Cicioğlu, hayat Güreş Birliği’ndeki ortada hakem komitesinin içinde de yer alan, Avrupa kıtasından sorumlu ortada hakem hocamız. onla birlikte beraber görev uygulamak her vakit huzur ve mutluluk dolu olmak verici. toy tek arkadaşımız dahada var; Mehmet Gürhan Yücel. Onun da evvel olimpiyatı olacak. Üçümüzün aynı anda orada olması ülkemiz ve güreş yerine çok gurur veren tek durum” dedi.

“TÜRK GÜREŞİ DÜNYADA İZ BIRAKAN KONUMDA”

Türk güreşinin hayat klasmanındaki yeri ve önemine dikkat çeken Levent Şen, “Türk güreşi, yeryüzünde iz bırakan tek konumda ki her vakit amaciyla iddialı sporcularımız yetişmiştir. Bunu Yalnızca sporcularla değil aynı zamanda tek takım olarak değerlendirirsek idarecisiyle, hakemleriyle, federasyon başkanıyla tek takım olarak oldukça iddialı tek konumdayız. yeryüzünde evvel 3’ün içerisindeyiz her vakit için. Bizim Türk güreşçileri ile güreşmeye çıkan bütün güreşçiler, tek sefer değil ani çok sefer düşünmek zorundalar” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ OLİMPİYATI OLACAK

Daha evvel de Rio Olimpiyatları’nda görev alan Şen, “Rio’da ülkemizin kazanmış olduğu 8 madalyadan 5 tanesi güreşten geldi. tek altın madalyamız da güreştendi. bunun benzeri hatri sayilir büyüklükte tek organizasyonda İstiklal Marşı’mızı dinlemek tarifsiz tek duygu. özellikle bu olimpiyatlarda marşımızın çalınması, bayrağımızın göndere çekilmesi kelimeler ile tanım edilemeyecek tek duygu” diye konuştu.

Hakemlerin kademeli olarak gerçekleşen görevlendirme süreçlerine de değinen Levent Şen, tıpkı sporcular benzeri kendilerinin performanslarının da değerlendirilerek, görevlere layık görüldüklerini söyledi. Şen, Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek isimlerden biri olacağı amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek gurur yaşadığını kaydetti.

Gürkan DURAL-Muammer İRTEM/BURSA,(DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir