Kuyumcular altındaki düşüşü “fırsat” olarak değerlendiriyor-haberi

Altın evvel işlem gününe kati düşüşle başladı. Nisan ayından bu yana evvel kez bin 750 doların altını gören ons altın nihayet dört ayın en düşük seviyesine geriledi. Ons altındaki düşüş gr altının da 480’li rakamlara civarindan gerilemesine neden oldu. Düşüşün nedeni ise kuyumcular tarafından geçtiğimiz cuma bugünü ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam verisi sonrası olduğu söyleniyor. Kuyumcular, altın fiyatlarının her vakit yükselişte olacağını ve bu düşüşün alım fırsatı istikametinde olduğunu söylüyorlar.

“ALTIN her vakit GÜVENLİ BİR LİMANDIR”

Altında ki düşüşün ons altın düşüşünden kaynaklı olduğunu belirten Kapalıçarşı’da kuyumculuk yapan onur Mennan, “Geçtiğimiz cuma ABD’de tarım dışı istihdam verisi açıklanmıştı. neticeler ise umulandan çok fazla geldi. bu erken ise piyasalar açıldıktan ardindan altın fiyatında gerileme oldu. Şu anda altının ons ücreti bin 747 dolar. gr altın 485 TL, çeyrek altın 800 TL, yarım altın bin 600 TL, tam altın ise üç bin 200 TL’den alıcı buluyor. Altın ile alakalı çıkış ve iniş yatırım olarak değerlendirilebilir. Altın her vakit emniyetli tek limandır. Bizler altının ücretinin her vakit yükselişte olacağını olasılık ediyoruz. Düğün sezonundayız vatandaşın altına rağbeti yüksek. dahada çok burma bilezik ve gr altına istek yoğun. Yılsonu altının 490 TL’nin üzerinde kapatacağını bekliyorum” şeklinde konuştu.

“DOLARDA GERİLEME OLURSA ALTINDA DA GERİLEME OLACAĞI BEKLENTİSİ VAR”

Tarım dışı verilerinden gelen zit tepkinin altının düşüşünde tesirli olduğunu belirten Kapalıçarşı esnafı Tunahan Alihanoğlu, “Böylelikle altın 480’li rakamlara civarindan art gelmiş oldu. eğer dolarda da gerileme olursa altında da gerileme olacağı arayışı var. Şu anda altının ons ücreti bin 747 dolar. Bizim beklentimiz sene nihayetinde altın ve dolar fiyatlarının yukarıya olması yönünde. Altında ki bu reaksiyon kırılma noktasıdır. yurttaş amaciyla netlikle alım fırsatıdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / Uğur Çetin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.