Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı? Turizmciler 9 günlük tatilin 11 güne uzatılmasını talep ediyor-haberi

4 hergün Kurban Bayramı tatili, arife bugünü var olan 19 Temmuz Pazartesi’nden 23 Temmuz Cuma var olan bayramın nihayet gününe civarindan ayni ritimde devam edecek. ama pazartesi öncesi ve cuma sonrası hafta sonu olması hasebiyle de bütün hafta Başka bir deyişle 9 vakit tatile gitmek isteyenler amaciyla birleştirilmiş olacak.

TURİZMCİLER, TATİLİN 11 GÜNE UZATILMASINI İSTİYOR

Turizmciler Kurban Bayramı tatilinin, dahada da geriye gittikçe 15 Temmuz Demokrasi ve ulusal Birlik Günü’yle birleşmesini istiyor. Böylelikle 15 Temmuz’un perşembe gününe eşit gelmesi hasebiyle şu anda 9 vakit onay edilen tatil 11 güne çıkacak. Öte istikametten bu fikre karşı talepler de laf konusu.

ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANI: uzunca TATİL SÜRECİ EKONOMİYİ menfi ETKİLER

Öte istikametten bu fikre sıcak bakmayan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ise Kurban Bayramı tatilinin uzatılması taleplerine “Uzun tatillerde imalat çarkları ve ticaret kesintiye uğruyor, dışsatım yavaşlıyor” diyerek karşı çıktı.

Baran; uzunca tatil süresinin imalat ve ihracatı yavaşlatarak ulusal gelirin artışını engelleyeceğini belirtip şunları söyledi: “Yeniden ahenk gösteren ücret çarkını döndürebilmek amaciyla kepenklerini kaldıran üyelerimizi tertemiz tek uzunca tatil süreciyle karşı karşıya bırakmak, ticaret hayatını, imalatı ve ihracatı sekteye uğratarak memleket ekonomisinin menfi istikamette etkilenmesine neden verebilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.