Kripto para piyasalarına Çin darbesi! 15 günde 1 trilyon dolar buhar oldu-haberi

Çin’in finans sektörüne getirdiği “kripto yasağı”nın yanında, ABD’de vergilendirme ve düzenlemeye ait açıklamaların da etkisiyle, gelen satışlarla, en hatri sayilir büyüklükte hacimli birim Bitcoin 33.600 dolar düzeyine civarindan inerken, piyasalarda toplaminda hacim de 1.5 trilyon dolara geriledi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, CNN Business’in kripto piyasalarındaki gelişmelere ait suallerini yanıtlarken, dahada evvel ani çok sefer dahada yaşandığına işaret ederek, piyasa çöküşünden kaygı duymadığını iletti ve “Şimdiye civarindan bu hatri sayilir büyüklükte kripto balonlarından asgari üç tanesini gördük. ve çoğu zaman, balonların durmasının nedeni, teknolojinin Daha orada olmadığını açıkça alana koyan Bir takım olayların alana gelmesidir” dedi.

BİTCOİN’İN HAFTALIK KAYBI YÜZDE 26

Son 24 saat içinde 33.616 ve 41.736 dolar arasında dalgalanan Bitcoin, yüzde 8.67 düşüşle 36.450 dolara gerilerken, birimin haftalık kaybı yüzde 26.35 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplaminda piyasa hacmi de takriben 77 milyar dolarlık düşüşle 682 milyar dolara indi.

ETHEREUM BİR HAFTADA derhal hemen yarisi YARIYA DEĞER KAYBETTİ

Kripto kazanç piyasalarının 2. hatri sayilir büyüklükte birimi Ethereum da, 2.113 ve 2.804 dolar arasında dalgalandığı nihayet 24 saatte yüzde 18.27 düşüşle 2.262 dolara geriledi. Birimin haftalık kaybı yüzde 43.97 ve piyasa hacmi de 262 milyar dolar düzeyindeydi. Kripto kazanç piyasalarında tekrar üçüncü sıraya yükselen Tether de tek dolar dolayında dalgalandığı nihayet 24 saatte yüzde 0.09 düşüşle tek dolardaydı. Birimin haftalık kaybı yüzde 0.12 ve piyasa hacmi de 58 milyar dolar düzeyindeydi. Bu gelişmelerle bütün piyasalarda toplaminda hacim 1.0 trilyon 527 milyar dolara civarindan geriledi.

KAYIP tek TRİLYON DOLAR

Kripto kazanç piyasalarında toplaminda hacim evvel kez 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar, 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar ve 10 Nisan’da 2.0 trilyon, 7 Mayıs’ta 2.5 trilyon dolar hududunu aşmıştı. Şu vakit toplaminda hacim 1.5 trilyon dolara geriledi.

EN BÜYÜK 100 BİRİMDEN 97’SİNİN DEĞERİ DÜŞTÜ

Tüm piyasalara gelen genel satışların etkisiyle, en hatri sayilir büyüklükte 100 birimden 97 birimin değeri düşerken, düşenlerden dokuz tanesi de evvel 10 birimin arasındaydı. toplaminda 9.996 kripto kazanç biriminin işlem gördüğü 381 piyasadaki toplaminda piyasa hacminin yüzde 44.7’sini Bitcoin, yüzde 17.2’sini de Ethereum oluşturuyordu. bütün piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi de 229 milyar dolar düzeyindeydi.

ABD HAZİNE BAKANLIĞI YÜKLÜ İŞLEMLERİN BİLDİRİLMESİNİ İSTEDİ

Albcoin Araştırma Müdürü Helin Çelik, kripto kazanç piyasasına ait şu değerlendirmeyi yaptı: “ABD Hazine Bakanlığı 10.000 doların üzerindeki kripto kazanç transferlerinin IRS’a bildirilmesini istiyor. Vergi ahenk tedbirleri altında açıklanan raporda kripto kazanç platformlarından yüklü miktarda yapılan tasima ve satın almaları bildirmeleri istendi. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ortada Bankası (Fed), yaz aylarında dijital parayla alakalı ova yayınlamayı planlıyor.

Fed Başkanı Jerome Powell, Fed’in yenilikleri yakından takip ettiğini ve ahenk sağladığını belirterek teknolojik gelişmelerin tertemiz olanaklar sunduğunu iletti. Fed Başkanı’nın derhal peşinden AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ taşınır Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) Başkanı Gary Gensler de, kripto paralara ait İzah yaptı. Regülasyon çağrısı yapan Gensler, özellikle borsalara baz alinarak dahada kapsamı geniş tek düzen etme ağı olması gerektiğinin üzerinde durdu. Gensler, yapılacak var olan düzenlemenin kamunun yararına olacağını ve yatırımcıları savunmak amaciyla yapılacağını yineledi.

Kripto kazanç piyasasında yaşanan art çekilmelerin derhal peşinden korkunun ayni ritimde devam ettiği piyasada toparlanma ayni ritimde devam etse de Daha seviyeler istenilen düzeye erişmiş değil. Yaşanan nihayet art çekilme ile alakalı yorum yapan Vitalik Buterin, düşüş balonunun içinde olduğumuzu, bunun nereye civarindan süreceğini bilmediğini ama dahada evvel de eş reaksiyonların görüldüğünü dile getirdi. toy girişimcinin düşüş ile alakalı ‘belki de bitmiştir’ sözleri Ethereum yatırımcısını heyecanlandırdı. İşlem ücretlerinin yüksekliğinin güncellemeden ardindan çözüleceğini de dile getirdi.”

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir