Kovid-19 aşılama oranı en düşük il Şanlıurfa’da aşı olana 1000 TL’lik hediye çeki-haberi

Birecik Kaymakamı Kadir Duman, yazılı açıklamasında, kaymakamlık öncülüğünde ilçedeki hayırseverlerin de destekleriyle aşıya katılımı artırmaya çalıştıklarını belirtti.

18 KİŞİ SEÇİLECEK

Bu kapsamda 15 gün içinde tek aşı olanlar arasında yapılacak çekilişle armaganlar dağıtılacağını, evvel hediyenin de çekilişle belirlenecek 18 kişiye bin liralık armağan çeki olacağını duyuran Duman, “Dün ilçemizdeki nihayet tek sene maksimum hergün olay sayısı yaşandı. Lütfen aşımızı olalım, maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım. Hayırseverlerimizin de katkılarıyla ilçemizde aşı olanlar arasından yapılan çekilişle toplaminda 18 kişiye 1000 Lira armağan çeki verildi.” ifadelerini kullanıldı.

EN AZ AŞI uygulanan İLLERDEN BİRİ

Bu arada Birecik ilçesinin Şehirdeki aşılanma oranı maksimum var olan 2. kaza olduğu belirtildi. Şanlıurfa ise Türkiye‘nin aşı haritasında 945.161 doz ile asgari aşı yapılan illerinden birisi konumunda.

EN ÇOK ARTIŞIN GÖRÜLDÜĞÜ 5 İL

Öte istikametten sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklama ettiği nihayet bilgilere göre nihayet tek haftada olay sayısı en çok yükselen illerimiz Batman, Bayburt, Aksaray, Gümüşhane ve Ardahan oldu.

Kaynak: Anadolu ajansı / Rauf Maltaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.