Koronavirüsü atlatan Melike Malkoç yeni başarılar peşinde-haberi

İlkokul senelerinde beden eğitimi öğretmeni Utku Duman tarafından keşfedilerek serisinin desteğiyle atletizme yönelen toy atlet Melike Malkoç, kısa müddette kendisini geliştirerek çeşitli kategorilerde ülkemiz şampiyonlukları elde etti.

Gençler kategorisinde 100 ve 200 metrede Avrupa ikinciliği, 60 metrede Balkan ikinciliği ve yıldızlar kategorisinde Balkan şampiyonluğu da galip gelen 20 yaşında olan ulusal atlet, kısa süre evvel tertemiz tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığına yakalandı.

Evde geçirdiği rehabilitasyon sürecinin derhal peşinden tekrar pistlere dönen ulusal sporcu, başarılarına yenisini ek etmek amaciyla gün içinde çift idman yaparak çalışmalarını sürdürüyor.

Milli atlet: “Hastalıkla mücadelem çok güç geçti”

Melike Malkoç, Anadolu ajansı muhabirine, önünde Yorucu müsabakaların olduğunu, elinden gelenin en iyi olanini vermeye çalıştığını söyledi.

Antrenörü eşliğinde çalışmalarını sürdürdüğünü laf eden Malkoç, “Hastalıkla mücadelem çok güç geçti. Bu süreçte her biri kendine dikkat etsin. özellikle sağlığımız amaciyla maske, ara ve hijyen kaidelerine uymalarını öneri ederim. Her vakit çift idman yapıyoruz ve yoğun geçiyor. Hedefim, Avrupa şampiyonu olmak.” dedi.

Malkoç, Daha önceki formunu yakalayabilmek amaciyla çok çalıştığını dile getirerek, beynelmilel müsabakalarda tekrar yer alarak ulusal formayla tertemiz başarılara imzasini atmak istediğini belirtti.

Milli sporcunun antrenörü Utku Duman da salgın döneminde müsabakaların tarihlerinde farklıklar olabildiğini, kendilerinin de sporcuları bu sürece göre hazırlamak zorunda olduklarını kaydetti.

Müsabaka takvimindeki değişikliklerin sporcularda motivasyon kaybı oluşturabildiğine dikkati çeken Duman, her şeye karşın çalışmaya ayni ritimde devam ettiklerini, sporcuların işlerini severek yaptığını ifade etti.

Duman, ulusal atlet Melike’nin salgının tesirine karşın kısa müddette iyi toparlanarak çalışmalarını başarılı şekilde sürdürdüğünü kaydetti.

AA

  • atletizm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir