Koronada hastaneye yatış ve ölümleri yüzde 85 azaltan ilaç geliştirildi-haberi

Şirketten yapılan izaha göre, VIR-7831 isimi verilen ilaç, California merkezli Vir Biotechnology ile ortaklaşa geliştirildi.

Kovid-19 bulaşması vaziyetinde hastaneye yatma rizikosu çok olduğu düşünülen 583 hastanın katıldığı testlerde, monoklonal antikor rehabilitasyonuna dayanan ilacın hafif ve ortada vakalarda hastaneye yatış veyahut ölümleri yüzde 85’e civarindan azalttığı görüldü ama tek yararı olmadığı amaciyla ağır vakalarda kullanılması durduruldu.

İLAÇ, VİRÜSÜ hemide ÖNLÜYOR ayni vakitte da ÖLDÜRÜYOR

İlacın hemide virüsün sıhhatli hücrelere girmesini önlediği ayni vakitte da bağışıklık sisteminde halihazırda enfekte olmuş hücreleri temizlemesine yardım ettiği belirlendi.

ABD VE İNGİLTERE’DE HAREKETE GEÇİLECEK

Şirket, ABD’de aciliyetli durum kullanım desturu isteyeceğini, İngiltere’de de müracaat yapılabileceğini belirtti.

GSK yetkilisi Dr. durum Barron, ilacın hastalara böylesine tek yarar sağlamasından hoşnut olduklarını, VIR-7831’i mümkün var olan en kısa müddette sunmayı istediklerini kaydetti.

MONOKLONAL ANTİKOR NEDİR?

Monoklonal antikorlar, insanlara Kovid-19 bulaştığında vücudun doğal olarak ürettiği antikorların laboratuvarda çoğaltılmasıyla elde ediliyor. nihayet derece umut veren tek rehabilitasyon olarak görülse de üretilmelerinin çok pahalı olması, yaygın kullanımını sınırlandırabilir.

İlaç, kanser hastaları benzeri bağışıklık sistemleri zayıflamış kişiler amaciyla mühim görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir