“Korona Türkleri etkilemez” diyen Oytun Erbaş’tan yeni çıkış: Türkiye’nin Elon Musk’ı olabilirim-haberi

Türkiye’de koronavirüs salgının konuşulmaya başlandığı 2020 Mart ayında,koronavirüsün gen farkından dolayı Türkiye’de salgına neden olmayacağını söyleyen Fizyoloji Uzmanı Doç. Dr. Oytun Erbaş’dan tertemiz tek çıkış geldi. Doç. Dr. Oytun Erbaş, Hakan Bilgin’in sunduğu “Mekanın Sahibine Geldik” programında tekrar dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“DOĞRU İŞLER YAPARSAM, TÜRKİYE’DE ELON MUSK’IM”

40 yaşında olduğunu ve 80 yaşında olan tek Türk profesörün yaptığı her şeyi yaptığını öne süre gelen Erbaş, “Benim önümde kırk sene dahada var. eğer bendeniz doğru işler yaparsam Türkiye’nin Elon Musk’ıyım. Bak bunda mütevazı değilim. Zira şu vakit tek Oytun yetişmeye kalksa kırk sene sürer” dedi.

AÇIKLAMALARI GÜNDEM OLMUŞTU

Erbaş, 2020’nin Mart ayında verdiği söyleşide, koronavirüs salgınıyla alakalı şunları söylemişti:

“Koronavirüs’ün dağıldığı bölge Çin, virüs bu bölgedeki genetik kökendeki insanları tutuyor. Virüsün akciğerde tutunduğu protein Asya’da Başka bir deyişle ‘Sarı ırk’ta dahada fazla. ak ve sarı ırklarda 6 da tek oranında dahada az. Katiyen hızlı yayılım beklemiyorum. Biz Türkler Asya ırkıyız ama karışık da tek gen gurubuyuz. bendeniz Türkiye’nin çok az etkileneceğini düşünüyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir