Komşularını tehdit eden Sevda Noyan mahkemede çark etti: Nüktedan sözler olarak söyledim-haberi

İstanbul 45. Asliye karar Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz maznun Sevda Noyan katıldı. Müşteki avukat Enes külhanbeyi ise duruşmada hazır bulunmadı.

“DARBELERİN HAYATIMIZI NE civarindan KÖTÜ ETKİLEDİĞİNİ ANLATTIM”

Kimlik sorgusunda medya mensubu olduğunu belirten Sevda Noyan savunmasında, “2,5 saat civarindan süre gelen tek tv programıydı. Programın tek bölümünde 12 Eylül darbesi hasebiyle üniversite okuyamadığımı anlattım ve darbelerin insanların hayatında ne civarindan hatri sayilir büyüklükte tesirleri olduğunu ve ülkedeki insanları nasıl etkilediğini anlattım. O günlerde vuruş söylemleri vardı. Suçlamaların tam tersine hayatımızı ne civarindan perişan etkilediğini, darbelerin ne civarindan yanlış olduğunu anlattım. aynı zamanda eşim ve benim FETÖ ile alakalı mağduriyetler yaşadığımızı anlattım” dedi.

“MEDYADA BU HUSUS KÖPÜRTÜLDÜ”

Noyan, programın sunucu Esra Elönü’nün 15 Temmuz vuruş girişimine değin “Bir dahada bunun benzeri tek şey yaşansa” ait suali üstüne “Nüktedan” tek cevap verdiğini belirterek şunları söyledi:

“O vakit tek şey yapmadık ama tek dahada bunun benzeri tek kalkışma olursa, esprili şekilde iddianamede geçen bu ifadeleri kullandım. ama burada tek eksiklik vardır, bendeniz komşulardan laf ettiğim de sunucunun bunu normalde açması gerekirdi. Disleksi hastasıyım Başka bir deyişle düşüncem ile ifadem birbirini tutmaması neticesi konuşmam yoksun kaldı. Sunucu da bunu açmam amaciyla rastgele tek Sual sormadı. Asıl anlatmak istediğim, 70 hanelik tek sitede oturuyoruz, 15 Temmuz sonrası bütün komşuları tehdit eden 7-8 adet site mensubu vatan dışına kaçtı. tek sonraki hanemizde oturuyorlardı. Bu kişilerden biri, tekrar geleceklerini ve vuruş yapacaklarını bizleri barındırmayacaklarını söylediler. program bittiğinde çok iyi reyting aldı. kutlama telefonları aldık. Aradan dört vakit geçti, cuma bugünü Twitter’dan başlayan operasyonla ki bunun dış kaynaklı olduğunu tespit ettim. Yalnızca iddianamedeki tek cümle alınarak eşimin geçmişi de alana konularak bizi çok ağırbaşlı şekilde mağdur edip tehdit ettiler. Telefonlarım çalmaya başladı. Instagram’ım hacklendi. Bunun üstüne emniyetten bana savunma belirleme edildi. Çocuklarımın, torunlarımın, ailemin adresleri deşifre edildi. Medyada bu husus köpürtüldü. ağırbaşlı mağduriyetime neden oldu.”

“KEŞKE YAŞANMASAYDI”

Noyan, “Bu sözleri milletçe arasında korku panik yaratmak emeliyle söylemedim. Üzgünüm. Keşke yaşanmasaydı. Söylediğim sözler de hatali unsuru yoktur. Beraatimi isterim. Vatanımı seven 58 yaşında civarindan üç vuruş yaşamış biri olarak mağduriyete uğrayan biri olarak bu konudaki hassasiyetimi hoş görmenizi istiyorum. rastgele tek silahım yok. rastgele tek listem de yok, nüktedan sözler olarak söyledim” dedi. Hakimin ile alakalı karar verilecek olursa ertelenmesini arzu eder misin sorusuna, Noyan “evet” diye cevap verdi. maznun avukatı da müvekkilinin canlı yayının verdiği coskuyla ve programın uzunca sürmesi hasebiyle talihsiz, yanlış anlaşılmaya neden var olan beyanda bulunduğunu belirterek “Müvekkilim somut tek kişiye baz alinarak beyanı yoktur. Aksine vuruş karşıtlığına, yasamsal düzenin korunmasına baz alinarak beyanları olmuştur. Beraatini istek ederim” dedi.

MÜTALAA İÇİN DOSYA SAVCILIĞA GÖNDERİLDİ

Mahkeme, mütalaasını hazırlaması amaciyla dosyanın savcılığa gönderilmesine hükmetti. Duruşma ertelendi. Duruşma sonrasında medya mensuplarının sualleri üzerine, Noyan, “Bir şey dile getirmek istemiyorum. hakikat mağdur bendim ama hayırlısı diyelim yani. İnşallah yerini bulur” dedi.

İDDİANAME

Sevda Noyan, üç Mayıs 2020 tarihinde tek tv programında Sual üzerine, “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın bizim aile tek 50 kişiyi götürür yani. Ayaklarını eşit alsınlar. Bizim sitede var üç beş. Benim listem hazır açıkçası” şeklinde sözler sarf etmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı medya Suçları Bürosu da ile alakalı hatali ilaninda bulunulan Sevda Noyan’a “Halk arasında korku ve panik yaratmak emeliyle tehdit” suçundan üç seneden 6 seneye civarindan mapus istemiyle dava açmıştı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir