Kış bitmek bilmiyor! İki gün içinde sıcaklık 10 derece birden düşecek, Anadolu’da kar görülecek-haberi

Yağışlı bahar günleri sürerken kış art dönecek. Meteoroloji‘nin sema olasılık haritasına göre yarından bu yana sıcaklıklar 10 derece dolaylarında düşüş yaşayacak. İstanbul’da bu erken ve yarın 18 derece var olan sıcaklıklar perşembe bugünü 8 dereceye düşecek. İç Anadolu Bölgesi de sıcaklık düşüşünden etkilenecek ve Bir hayli şehirde hafif kar yağışı görülecek.

YAĞIŞLAR YER YER KUVVETİNİ ARTIRACAK

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, şimal Ege, İç Anadolu’nun şimal ve doğusu, Karadeniz, Antalya, Adana, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olasılık ediliyor.

ÇIĞ OLUŞMA RİSKİ VAR

Yağışların; Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile İzmir’in ve Ankara’nın şimal kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. doğu Karadeniz’in dahil kesimleri ve doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma rizikosu bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir