Kırkpınar Er Meydanı, sabah-akşam dezenfekte ediliyor-haberi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Sarayiçi Er Meydanı’nda bu erken minik pehlivanların çayıra çıkmasıyla başlarken, İl sağlık Müdürlüğü de alanda bütün tedbirleri aldı. Er Meydanı’nın bulunduğu Sarayiçi’ne girişte, vatandaşların termal kameralarla ateşleri ölçülüp HES kodu sorgulamaları yapılırken, pehlivanlardan ise PCR testlerinin negatif olduğuna değin netice isteniyor.

“GÜREŞ ALANINI erken VE AKŞAM DEZENFEKTE EDİYORUZ”

İl sağlık Müdürü İshak Yıldırım, güreşçilerin ter döktüğü Er Meydanı’nın ise erken ve akşam olmak üzere gün içinde iki sefer dezenfekte edildiğini söyledi. Edirneliler ve şehre gelen konukları savunmak Emelli tek sıra önlem aldıklarını belirten Yıldırım, “Termal kameralarımız ve manuel kameralarımız var. Bunlarla ateş ölçümü yapıyoruz. Gelen kişilerin HES kodu sorgulamalarını yapıyoruz. Vatandaşlarımızı savunmak Emelli HES kodu riskli var olan kişilerin buradan geçirmeyerek karantina uygulamasına elbet tutuyoruz. Müsabakalardan evvel ve ardindan Edirne valiliğimizin koordinasyonunda güreş alanını dezenfekte ediyoruz. hemide erken hemide akşam dezenfeksiyonlar yapıyoruz. Gelen güreşçilerimizin PCR testlerini yapıyoruz. PCR testiyle gelmeyenleri Edirne Sultan 1. Murat hükümet Hastanesi’nde teste elbet tutuyoruz. PCR negatif olmadan müsabakalara çıkamıyorlar” dedi.

“OLUŞABİLECEK TÜM talihsiz kaza VE SAKATLIKLARA KARŞI HAZIRLIKLIYIZ”

112, sağlık kurumu ve UMKE ekiplerinin hemide alan içinde ayni vakitte da alan dışında yoğun şekilde çalıştığını kaydeden Yıldırım, “Ekiplerimiz tekrar aynı şekilde hemide alan içerisinde, ayni vakitte da alan dışında 112, sağlık kurumu ve UMKE ekiplerimiz yoğun tek şekilde çalışıyor. bütün uzmanlarımız olabilecek bütün kazalara ve sıkıntılara karşı hazır vaziyette beklemekte. Burada yoğun tek şekilde sağlık tedbirlerini elimizden geldiğince uygulayarak hemide Edirneliler’i ayni vakitte da gelen konukları savunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

HASTANEDE BİR BİRİM SAKATLIKLAR İÇİN AYRILDI

Edirne Sultan 1. Murat hükümet Hastanesi’nde de tek birimin oluşacak sakatlıklara karşı ayrıldığını sözlerine ek eden Yıldırım, “Sarayiçi’nde 100’ün üzerinde personelimiz var, şu vakit sahada aktifler. 7 adet 112 ekibimiz var ve bütün müsabakalar süresince standart olarak yerlerinde kalacaklar. Güreş döneminden evvel sağlık muayenelerini yapıyoruz güreşçilerin ve ahenk gösteren olanları alıyoruz. Aynı şekilde hastanelerimizde hastaneye istikbal sakatlıklara karşı bütün şuurlu ekibimiz ve yataklarımız hazır olarak bekletiliyor. Her tribünde de 2’şer adet de sağlık görevlimiz hazır şekilde bulunuyor. Yaralanmalara karşı hemide doktor bazında ayni vakitte da yatak olarak ayırdığımız alanlarımız var” ifadelerini kullandı.

DHA

  • corona virüs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir