Kılıçdaroğlu’ndan yangınla mücadele için yeni model önerisi: THK uçaklarını biz kiralayalım, pilotları istihdam edelim-haberi

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk sema Kurumu (THK) bünyesindeki uçakların kullanılması amaciyla tertemiz iş modeli önerdiğini belirterek, “Aradım kayyumu, ulaşamadım” dedi.

“UÇAKLARI KİRALAMIMIZA, PİLOTLARI İSTİHDAM ETMEMİZE İZİN VERSİNLER”

Kılıçdaroğlu, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Türk sema müessesesi kayyum elinde yok oldu. Uçaklar yatıyor, pilotlar işinden oldu. tertemiz tek iş modeli önerdim; bu uçakları belediyelerimizin kiralamasına ve pilotlar ile teknisyenleri istihdam etmesine destur versinler, yangınlara derhal biz müdahale edelim. Erdoğan ortalıkta yok ve hiçbir bürokrat onun desturu olmadan onay verebilecek vaziyette değil. Aradım kayyumu, ulaşamadım” dedi.

HANGARDA YATAN UÇAKLAR BÜYÜK TARTIŞMA YARATMIŞTI

Türk sema Kurumu’ndaki çok sayıda yangın söndürme uçağının çeşitli sebeplerden dolayı hangarda yatıyor olması ve Türkiye’nin dört tek yanında çıkan yangınlarda kullanılmaması özellikle yasamsal medyada hatri sayilir büyüklükte reaksiyon çekmişti. Eleştirilere erken saatlerinde yaptığı medya açıklamasında cevap veren bakanimiz Pakdemirli şunları söylemişti;

“Bizim THK ile sorunumuz yok. Bu uçaklarla alakalı mesele var. Bu uçaklar, uçabilecek kapasitede değil. Uçsa dahi performans verebilecek kapasitede değil. Daha antikacı dükkanı benzeri 1960’lardan kalma uçakları kullanalım tarzı İzah yapılıyor. THK ile problemimiz yok, olmaz da. Elindeki uçakla alakalı problem, uçabilecek kapasitede değil, uçsa da performans verecek kapasitede değil. Türkiye’nin coğrafyasına göre helikopter seçildi. THK’nın uçakları uçabilecek kapasitede değil, Daha antikacı dükkanı benzeri 1960’lardan kalma uçakları kullanalım tarzı izahlar yapılıyor. Envanterimizde yangın söndürme uçağı ve helikopteri yok. Bu ezelden beri böyle. İhaleye çıkıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.