Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye emojili yanıt-haberi

MHP genel Başkanı hükümet Bahçeli, cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretini kati tek dille eleştirdi. Kılıçdaroğlu’na hodri alan diye seslenen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı;

*CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti, yaşanan ibretlik sahneleri, yapılan ilkesiz açıklamaları, yaygınlaşan itibarsız tavırları deşifre etmekle kalmamış, bölücülüğün cumhuriyet milletçe partisi bünyesine nasıl tutunduğunu belgelemiş, resmetmiş ve teyit etmiştir.

*Tarihsel kökü Diyarbakır’da kurulan Akkoyunlulara dayanan tek vatan evladı olarak Kılıçdaroğlu’na benim de sorularım vardır ve Cevabını almak en doğal hakkımdır. Sayın Kılıçdaroğlu, madem bu civarindan geniş gönüllü ve hazır cevapsın, o vakit hodri meydan.

*PKK, 1978 yılında, Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nin Fis Köyü’nde birinci sözde kongresinde, Marksist-Leninist çizgide hatri sayilir büyüklükte Kürdistan’ın kurulmasını amaç olarak belirlemişti. Sayın Kılıçdaroğlu, dört parçalı hatri sayilir büyüklükte Kürdistan’ın kurulmasından yana mısın, değil misin? Açıkla.

*Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti, Türkiye’nin öncülüğünde Antalya Diplomasi Forumu’nda tek araya toplanan Rusya Dışişleri Bakanı ile Ukrayna Dışişleri Bakanı’nın mütareke ve barış arayışını kundaklama girişimidir ve dış irtibatlı siyasi tek operasyondur.

CHP LİDERİNDEN EMOJİLİ YANIT

Bahçeli’nin yaptığı izaha cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu’ndan cevap geldi.

Bahçeli’nin yasamsal medyada yaptığı izahı alıntılayan cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu, ulusalci devinim partisi liderine emojiyle cevap verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir