Kıbrıs gazisini çöpe muhtaç ettiler-haberi

Kıbrıs’ta 1970’li senelerde Rumların Türkler üzerindeki baskılar ve giriştiği katliamlar üzerine, Türk Silahlı Kuvvetleri  20 Temmuz 1974’te “Barış Harekatı” başlattı. barış Harekatında Mehmetçiğimiz ve Kıbrıslı mücahitlerden  oluşan 498 kahramanımızı şehit verilirken, binlerce askerimiz de gazi oldu.

Bu gazilerden biri de Adana’nın ortada Çukurova kazasinda yaşayan Halit tas (68) idi. Gazi Halit Kaya’nın da aralarında bulunduğu Mehmetçiklerimizin sayesinde Kıbrıs’taki Rum zalimliği sona erdirilip şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kuruldu. harp bitince memleketine dönen ve gazi maaşı bağlanan Kaya, izdivaç edip çoluk çocuğa karıştı.

ATIK KAĞIT VE PLASTİK TOPLUYOR

Ancak vakit içinde Gazi Kaya, gazilik maaşı ile geçinemez vaziyete gelince ilerleyen yaşına karşın atık kağıt ve plastik toplayarak geçimini sürdürmeye başladı. Sabahın bay saatlerinde kalkan Gazi Kaya, vakit boyu çöplerden atık kağıt ve plastik toplayıp bunları satıyor. Bir hayli hastalığı da bulunan tas bunun için karşın çöp çöp gezip atık toplayarak minimum fiyatını artırmaya çalışıyor.

Gazi Kaya, maaşının yetmediğini hanede hanım ve çocuklarının olduğunu bu yüzden atık topladığını söylüyor.

Çöpten aş toplayan vatandaşın isyanı: Sesimi çıkartırsam mapusa atacaklar İlginizi Çekebilir Çöpten aş toplayan vatandaşın isyanı: Sesimi çıkartırsam mapusa atacaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir