Kedinin iki gözünü de oyup otoban kenarına attılar-haberi

Hayvanlara baz alinarak hücum haberleri gelmeye ayni ritimde devam ediyor. nihayet olay, Adana- Gaziantep yolu üzerinde yaşandı. 5 Mayıs’ta Adana’dan Gaziantep’e ilerleyen vatandaşlar, yollar kenarında kanlar içindeki kediyi görünce aracı aciliyetli olarak durdurdu. Kısa süre kediyi inceleyen vatandaşlar, gözleri reyilmiş var olan kediyi hızlıca Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.

“İLK BAŞTA ENFEKSİYON ZANNETTİK”

İl Temsilcisi Veteriner doktor Ali Laçinbala’nın teslim aldığı kedi, aciliyetli olarak tedaviye alındı. Öncelikle kedinin gözlerini, enfeksiyona bağlı olarak kaybetmiş olduğu olasiligi üzerinde durduklarını belirten Laçinbala, “Mübarek ramazan ayında bunun benzeri tek olayın karşımıza çıkması bizleri derinden yaraladı ve Hayvan Hakkı Yasası’nın revize edilmesi konusu tekrar aklımıza geldi” dedi.

“RESMEN BİR vuruş ALMIŞ”

İlk kontrolün derhal peşinden kediyi aciliyetli olarak operasyona aldıklarını ve kedinin gözlerinin vuruş aldığını söyleyen baytar doktor Ali Laçinbala, “Enfeksiyondan değil de resmen tek vuruş almış. Bu taş olabilmektedir veyahut küt çisim travması olabilir. İki gözünde de göz küresi Tamamiyle dışarıda ve çok ağırbaşlı nekrozlar vardı. Ayrı olarak kedimiz geldiğinde açlıktan ölmek üzereydi derhal istikbal gelmez sıvı takviyesine, mineral takviyesine başladık. Göz kürelerini aldığımız canımızın göz kapaklarına altışar dikiş attık gözleri mecburi olarak mühürlemek zorunda kaldık. Antibiyotik tedavimiz ayni ritimde devam ediyor. Uyuz etkenine de rastladık” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / havadis Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.