Kayıp atların sucuk yapıldığı iddiası veteriner işleri müdürüne soruldu, verdiği yanıt tuhaftı-haberi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Dörtyol Belediyesi’ne gönderilen atların kaybolduğu iddiaları sonrası Belediye Başkanı Fadıl Keskin‘in istifasıyla sonuçlanan tartışmanın derhal peşinden Dörtyol Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yıldıray Yıldız, atların akıbetinin bilinmediğini söyledi.

“ATLAR KAĞIT ÜZERİNDE ALINMIŞ”

Atların kağıt üzerinde Dörtyol Belediyesi’ne sahiplendirildiğini ama baytar İşleri Müdürlüğü olarak kendilerinin teslim almadıklarını laf eden Yıldız, “Geçtiğimiz pazartesi bugünü tek müzakere esnasında bu mevzu bana ulaştı. Şahsıma İstanbul’dan gelen atların ne olduğu soruldu. Bende bizim at teslim almadığımızı belirttim ve bilgim olmadığını söyledim. Sonrasında tek araştırma yaparak evrak üzerinde atlarla alakalı Bir takım teslimatlar olduğunu ama fiiliyatta atların belediyemizce teslim alınmadığını tespit ettim. Bu vaziyeti TCK’nın 279. maddesine güvenerek bildirme yükümlülüğümüz çerçevesinde alakalı yönetimsel mevki olarak kaymakamlığa ve adli mevki var olan Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdim. Atların akıbeti şu anda bilinmiyor. Kaymakamlık ve adli makamların incelemeleri neticeninde atların akıbeti alana çıkacak. Şahsımın bildiği tek atın atama esnasında öldüğü ve bununla alakalı tutanak mevcut. art var olan 99 atın akıbetini şu anda bilmiyoruz. Yapılacak adli ve yönetimsel tahkikatın neticenini bekleyeceğiz” dedi.

ATLARDAN SUCUK YAPILDIĞI İDDİASI

Yıldız, atların kesilerek sucuk yapıldığı istikametindeki söylentilere karşı ise, “Akıbetini bilmediğimiz tek durum amaciyla öyle tek yorum yapmamız ahenk gösteren olmaz. İnşallah öyle tek durum yoktur. Kimse öyle tek şey olsun istemez. Bu durum netlikle netleşecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir