Karşıyaka'nın transfer yasağı borcu 19 milyon TL-haberi

Kadrosunu TFF 1’inci Lig’den düştüğü 2016 yılından beri hiç takviye edemeyip altyapısından çıkan oyunculardan oluşturduğu takımla 3’üncü Lig’de bulunan Kaf-Kaf’ın 96 Daha önceki futbolcu, teknik direktör, antrenör ve çalışana Futbol Federasyonu kanalıyla kesinleşmiş borcu bulunuyor.

Takımda 2010 seneninde takim formasi giyen futbolculara dahi borcu var olan Karşıyaka’nın, aralarında 5 sene evvel 19 Aralık 2016’da geçirdiği trafik kazasıyla hayatını kaybeden Daha önceki futbolcularından Şehmus Özer’in ailesi dahil 6 isimle ise alacaklarıyla alakalı yargı zamani ayni ritimde devam ediyor. Kaf-Kaf, FIFA’lık var olan Daha önceki yabancı futbolcu alacaklarını ise temizleyip nokta silme, grup düşürme yaptırımlarından kurtulmuştu. Kulüpte 3.5 senedir başkanlık yapıp kongrede tekrar aday olacağını açıklama eden Turgay Büyükkarcı ve yönetiminin, alacaklı Bir takım Daha önceki futbolcularla müzakere seklinde olduğu öğrenildi.

ŞİRKET 5 TEMMUZ’DA

Karşıyaka’da Daha önceki başkanlardan harp Karace öncülüğünde süre gelen şirket çalışmalarında geçtiğimiz hafta tanıtımı yapılıp imzasini süreçleri başlayan Karşıyaka Yatırım ve Sportif Hizmetler AŞ’nin kuruluşu 5 Temmuz’da tamamlanacak. Satışa çıkan dört bin hisseden 100 milyon Lira şirket bütçesi yaratmayı hedef alan oluşumun bunun takriben 80 milyon TL’lik bölümü amaciyla taahhüt aldığı belirtildi. Yatırım şirketi olarak da etkinlik gösterecek şirket, kongre sonrası seçilecek yönetimle futbol şubesinin tespit edecek tek müddetliğine devri amaciyla müzakereler yürütecek. asama müspet sonuçlandığı halde şirketleşme kongresi düzenlenip üyelerden onay çıkarsa Futbol Federasyonu onayına sunulacak.

DHA

  • spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.