Karşıyaka'da haciz gerilimi-haberi

Futbolda bu sezon 5 sene aradan ardindan tasima yasağını kaldırıp yenilediği kadrosuyla TFF 3’üncü Lig’den kurtulmaya çalışan İzmir temsilcisi Karşıyaka, 12 bin TL’lik Daha önceki borç amaciyla Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’ne gelerek basketbol potalarını sökmeye çalışan firma ve beraberindeki haciz memurlarına reaksiyon gösterdi.

Yıllardır ağır borç yüküyle ayakta kalmaya çalışırken Daha önceki futbolcu alacaklarını mühim oranda temizleyen Kaf-Kaf’ta Daha önceki yöneticilerden birinin kardeşinin, firmasının alacağı hasebiyle tesise haciz memurlarıyla birlikte gelerek kazanç ödenmezse takimi basketbol salonundaki potalarla parkeleri sökmekle tehdit etmesi idaresi kızdırdı. Faizler ve avukatlık masraflarıyla birlikte 20 bin TL’ye ulaşan alacağın 2016-2018 döneminde futbol altyapısı amaciyla firmadan alınan malzemelerden kaynaklı olduğu, Karşıyaka’nın ücreti dahada evvel kapatmasına karşın firmanın kalitesiz olduğu gerekçesiyle art iade edilen altyapı ekipmanlarının parasını da haciz yoluyla istek ettiği öğrenildi.

Tesislere gelen reis Turgay Büyükkarcı ve genel Sekreter Mehmet Yaya, haciz girişimini önlerken, Büyükkarcı olaya reaksiyon gösterdi. Büyükkarcı, 109 senelik Karşıyaka’nın taraftarının desteğiyle ayakta kaldığını hatırlatarak, “Haciz girişimini yapan kişi geçmiş yönetimde mutluluk dolu Altuğ döneminde görevli var olan Selçuk Mete Yazıcı’nın kardeşi. O asama kendisinden malzeme alınmış. idareye geldikten ardindan borcu kapattık. Kalitesiz malzemeleri de firmaya art iade ettik. İnsanların çoluğunun çocuğunun rızkından keserek takimi amaciyla tek şeyler yapmaya çalıştığı, takimi ayakta tutmaya çalıştığı dönemde Daha önceki tek yöneticinin, ‘Parkeleri sökeceğim, potaları sökeceğim’ diyerek tesise gelmesi nihayet derece üzücü. Her şeyden diger takimi kırıcı tek şey. Bunlar hoş şeyler değil. Biz gereğini her vakit yapıyoruz ama bu stil yaklaşım üzücü” izahını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir