Karamollaoğlu ve İmamoğlu iftarda buluştu-haberi

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın düzen ettiği “Geleneksel İstanbul İftarı”, genel reis esas Karamollaoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

image small

Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve zanaat Merkezi’nde düzen eden iftar etkinliğinde konuşan Karamollaoğlu, Katılımcıların Ramazan aylarını kutlama etti. “Bizler, ulusal Görüşçüler olarak, Yalnızca kendisinin teşkilatımızın, kendisinin müttefiklerimizin, bizim benzeri inanan, düşünen insanların değil; bütün insanlığın saadeti amaciyla çalışan tek anlayışa sahibiz” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

KARAMOLLAOĞLU: BÜTÜN İNSANLIĞIN SAADETİNİ ARZU EDERİZ

*Biz; bütün insanlığın, eksiksiz, bizim benzeri inanan, inanmayan saadetini arzu ederiz. Bunun da temelinde fikir, düşünce, inanç özgürlüğü, hürriyeti yatar. İnsanlar, düşündükleri ve inandıkları benzeri yaşayabilirlerse mutlu ve bahtiyar olurlar.

*Bu, bizim kendisinin inancımızın bize tek emridir aynı zamanda. Bizim inancımızdaki bu fark, hiçbir dini inançta, başka tek inançta yoktur. Cenab-ı Hak, kendisi kendisi Kur’an-ı Kerim’inde, ‘Dinde zorlama yoktur’ buyuruyor. Dinde zorlama yok.

*Zorlarsanız birileriniz sizin benzeri düşünmeye, sizin benzeri meselelere de yaklaşmaya, Yalnızca münafıklık doğar. Bundan dolayı da bu bizim vazgeçemeyeceğimiz şiarımız. ‘Peki, bu husus neyle Güvence altına alınır’ derseniz; işte o vakit hak mefhumu gelir.

image small

“BATI KENDİNE DEMOKRAT, DIŞARIYA DİKTATÖR”

“Adalet, insana göre değişmez” diyen Karamollaoğlu şöyle ayni ritimde devam etti;

*Şahıslara göre değişmez. İnançlara göre değişmez. tek yerde ihtilaf varsa, o probleme netlikle tek taraf tek anlayışla yaklaşmak gerekir. Adalet, saraylarda gerçekleşmez. Adalet, müesseselerle de gerçekleşmez.

*Adalet, kanun yapmakla da gerçekleşmez. Adaletin gerçekleşmesi için, yönetimde bulunanların değişik tek zihniyette olması icap eder. Adalet, kendisinin aleyhine tecelli ettiği zaman, tereddütsüz o hükmü onay ederse, işte orada hak var demektir. Yoksa adaletten sadece, istismar maksadıyla laf etmiş olursunuz.

*‘Adalet, mülkün temelidir’ durduk yere söylenmiş tek laf değil. Bu bizim inancımızın da temelidir.

Müslümanların, gittikleri hiçbir yerde insanları zorlukla Müslüman olmaları amaciyla inandirma etmeye çalışmadıklarını belirten Karamollaoğlu, batı ülkelerinin kendisinin içlerinde demokrat olduklarını, dışarıda ise despotları ve diktatörleri desteklerini kaydetti.

Bu Vaziyetin çifte standart olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “Bu bizim inancımızda Katiyen yer bulamayan tek husustur.”

image small

İMAMOĞLU: İFTAR SOFRALARININ AYRIŞTIRILMAYA ÇALIŞILDIĞI GÜNLER YAŞIYORUZ

Karamollaoğlu’ndan evvel konuşan İmamoğlu da Ramazan ayını, “toplumsal hayatın birliği ve dirliği amaciyla tek can suyu” olarak niteledi.

“Ramazan bizi, ‘Başkalarının farkına var, herkesin halinden, dilinden anla ve herkesi kendinle tek tut’ diye ikaz eder” diyen İmamoğlu, şunları söyledi;

*Ama insan, bütün bu güzel, bu kıymetli mesajları anlamazdan gelip, kulağının üstüne yatmakta da mahirdir. Hele de elinde güç varsa, iktidar varsa. Maalesef, iftar sofralarının dahi ‘senin – benim’, ‘bizimkilerin – ötekilerin’ diye ayrıştırılmaya çalışıldığı günler yaşıyoruz.

*İnançlar üzerinden, Tamamiyle mesnetsiz, suni düşmanlıklar üretmeye çalışanları, bu yolla kendilerine sonsuz tek ikbal yaratma hevesine kapılanları görüyoruz. elbette bunlar boş heveslerdir, olmamış hayallerdir.

*İftar sofraları, dini, inancı ne olursa olsun, herkesi müsterek tek duyguda buluşturan tek gönül zenginliğin ifadesidir.

MUTLU VE ADALETLİ ÜLKE OLACAĞIZ”

Türkiye’nin iftar sofralarını tesiri altına almış tek böbür ve israf düzeninden arınma mücadelesi verdiğini belirten İmamoğlu, şöyle konuştu:

*Hiç kuşku yok ki bu ugras kısa vakitte neticeye ulaşacak. Kardeşlikle, yardımlaşmayla kurulan sofralardan yükselen güçle, mutluluk dolu ve adaletli tek memleket olacağız. İsraftan ve ifrattan uzaklaştıkça, kendimize ve birbirimize yakınlaşırız.

*Birbirimizi dahada çok anlar, dahada çok hissederiz. Tıpkı bu erken burada olduğu gibi. Bu anlamlı iftar sofrasıyla bize bu iyi hisleri yaşatan herkese çok teşekkür ediyorum. ülkemiz iyi günlere, kibirden, israftan ve ifrattan arınmış liderlerin öncülüğünde ulaşacak.

*O liderlerin en kıdemlisi olan, Sayın esas Karamollaoğlu’nu ve hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. kutsal Ramazan Ayı’nın ruhumuzu sevgi, sabır, hoşgörü ve itidalle doldurmasını temenni etmekte ve hayırlı Ramazanlar diliyorum.

image small

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı da konuşmasında bütün Müslüman aleminin Ramazan Ayı’nı kutlama etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir