Karamollaoğlu: Bu oyun eninde sonunda iktidarın ayaklarına dolanacak-haberi

Saadet Partisi genel Başkanı esas Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve ak parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam ev piyasasına ait açıklama ettiği üç ayrı krediyi eleştirdi.

Düzenlemeyle alakalı çarpıcı değerlendirmeler yapan Karamollaoğlu, “Hükümetin açıklama ettiği paket; ortada sınıfın ve düşük istikbal gruplarının ev sahibi olması amaciyla değil, hatri sayilir büyüklükte ev üreticilerinin ellerinde var olan ev stokunu bitirmek amaciyla yapılmış ve tekrar AK Parti iktidarının kaymağını yiyen dar tek gruba baz alinarak çıkartılmış tek düzenlemedir” dedi.

“FİYATLAR çabucak BİR ŞEKİLDE YÜKSELDİ”

Karamollaoğlu’nun izahları şöyle ayni ritimde devam etti:

*Bu düzen etme minik tek azınlığın faydasına planlanırken; ortada sınıfın ev sahibi olmasını ise dahada da imkansızlaştıracaktır. ev fiyatlarındaki şişmeyi düşürmek tek yana, dahada şimdiden fiyatların hızlı tek şekilde yükselmesine neden olunmuştur.

*Eğer konutla alakalı uygun ve insanımızı önceleyen tek düzen etme yapılacaksa; bütün maliyetleri standardize edecek, arsa maliyetinden imalat ve yapı maliyetlerinin düşürülmesine civarindan Bir hayli hususu regüle eden tek perspektif ile konuyu masaya yatırmak zorunluluğu laf konusudur.

“AKP’NİN ‘YENİ VE YENİDEN’ BİR OYUNU”

*Ancak mevzubahis paket; Yalnızca ama Yalnızca Ak Parti’nin “yeni ve yeniden” tek oyunudur. Bu oyun ve hokkabazlık eninde nihayetinde iktidarın ayaklarına dolanacak; ama ne yazık ki topluma da maliyeti çok hatri sayilir büyüklükte olacaktır.

*İktidarın yanlış politikalarının kapı araladığı maliyeti dahada çok üstlenmek zorunda değiliz. Rantı, betonu ve tek avuç insanın menfaatini önceleyen bu iktidarı, artık ev sahibi olmayı düş dahi edemeyen, kirasını dahi ödeyemeyen milyonlarca insanımızla birlikte değiştireceğiz!

Davutoğlu: Alevilerin taleplerini programa koyduk, Erdoğan reddetti İlginizi Çekebilir Davutoğlu: Alevilerin taleplerini programa koyduk, Erdoğan reddetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir