Karadeniz Ereğlispor Kulübü'nü kadınlar yönetiyor-haberi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Karadeniz Ereğlispor takimi Başkanı seçilen Yıldız Filiz Tekinoğlu, U19 bay futbol takımının başına kadın antrenör Gülay Kertlez’i getirdi. Gündüz hanesi ve çocuklarıyla alakadar var olan Tekinoğlu, akşam ise hanede yaptığı börek ve dolmalarla ziyaret ettiği idmanda sporculara başarılar diledi. Tekinoğlu, takımın kadınlarla dahada hatri sayilir büyüklükte başarılara imzasini atacağına inancının tam olduğunu söyledi. Kertlez de reis Tekinoğlu’nun projelerine destek saglamak amaciyla önerisi onay ettiğini kaydetti.

Ereğli’de 2018 seneninde kardeşi Kaan iri tarafından kurulan Karadeniz Ereğlispor Kulübü’nün tek Temmuz tarihinde gerçekleştirdiği kongrede başkanlığa Yıldız Filiz Tekinoğlu seçildi. Yıldız Filiz Tekinoğlu, eşi Bülent Tekinoğlu’nun da desteğiyle tertemiz sporcular yetiştirmek amaciyla kolları sıvadı. Basketbol, futbol, voleybol benzeri değişik branşlarda 300’e yakın sporcusu bulunan kulübün başkanı Tekinoğlu, evvel işi olarak ise U19 bay futbol takımının başına kadın antrenör Gülay Kertlez’i getirdi. Tekinoğlu, gündüzleri hanesi ve çocuklarıyla ilgilendikten ardindan mutfakta yaptığı börek ve dolmalarla takımın antrenmanını ziyaret etti. alan kenarında antrenör Kertlez ile hasbihal eden Tekinoğlu, sporcular ile yakından ilgilenerek yanında getirdiği yiyeceklerden ikram etti.

‘FUTBOLA anne adayi ELİNİN DEĞMESİNİ İSTEDİM’

Yıldız Filiz Tekinoğlu, futbol aşkının babasının minik yaşlarda hanelerinin önüne yaptırdığı futbol alanında büyümesinden geldiğini söyledi. Çocukların iyi yetişmesinde en mühim aracın spor olduğunu düşündüğünü belirten Tekinoğlu, “Ailem sporun içinden geliyor. Babam Zonguldak Ereğlispor’u kurdu. Kardeşim Kaan iri bu takımı kurdu. Başka bir deyişle takim başkanlığı babadan atadan gelen ve yıllardır sürdürdüğümüz tek olay. Bundan ardindan da tek kadın eli değmesini istedim. bu konuyla alakali başarılı olacağımıza da inanıyorum. Pandemi çagi çok sıkıntılıydı ve her biri kapalı kaldı. Gençlerimiz yönlendirilmek istiyor. perişan alışkanlıklar ve toplumumuzda perişan şeyler çok fazla. Bizler de bu konuyla alakali elimizden geldiğince gençlerimize muavin olmaya çalışıyoruz. İnşallah başarılı olacağız” dedi.

Hedeflerinin iyi sporcular yetiştirerek iyi başarılara imzasini atmak olduğunu belirten Tekinoğlu, şöyle konuştu:

“Amatör spor kulüpleri olarak desteğimiz çok az. görevliler destek olursa iyi işler yapacağımıza inanıyoruz. Halktan aldığımız desteklerle tek şeyler yapmaya çalışsak da bu civarindan başarabiliyoruz. Soyunma odasına gereksinim duyan kulüpler arasında bizler de yer alıyoruz. Spor Bakanlığı tarafından bizlere yapılması koşul olan desteklerin dahada çok olması gerektiğini düşünüyorum. Sahiden çok ağırbaşlı gereksinim var. Gençlerimizi tek yere toparlayıp doğru şeyleri göstermek amaciyla Spor Bakanlığımızın desteğini istiyoruz”

Karadeniz Ereğlispor U19 toy Takım Antrenörü Gülay Kertlez de reis Tekinoğlu’nun projelerine destek saglamak amaciyla önerisi onay ettiğini anlattı. iyi başarılar ele geçirmek amaciyla yola çıktıklarını vurgulayan Kertlez, “Yıldız başkanımız sayesinde buraya geldim. Kendisinin istemesi ve bendeniz de başkanım ile tek yerlere gelebileceğimi düşündüğüm amaciyla görevi onay ettim. Burada hiçbir mesele yaşamıyoruz. Yaşadığımız mesele olduğu vakit da aile ortamı var olan kulübümüzde problemleri konuşarak çözüme ulaştırıyoruz” diye konuştu.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.