Kapıdan dönen ayakkabı çadırlarda satılacak-haberi

Rusya’ya ihracatta sıkıntılar yaşandığını ve ödemelerde aksamalar olduğunu kaydeden ülkemiz ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Berke İçten, sektör açısından elde var olan ürünlerin eritilmesinin hatri sayilir büyüklükte önem taşıdığını kaydetti.

SEKTÖR SIKINTIYA GİRER

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile çadır günleri ile alakalı anlaşma sağladık. Taksim, Kadıköy ve Beşiktaş benzeri şehrin mühim meydanlarında çadırlar kurulacagi bildirilen ve ürünler türk mali tüketiciye sunulacak.  5 milyon çiftlik ayakkabı var şu vakit elde kalan. takriben 100 milyon dolarlık tek üründen bahsedebiliriz” diye konuşan İçten, bu ürünlerin satılmaması seklinde imalat ve istihdamın sıkıntıya girebileceğini aktardı. İçten, sektör açısından Rusya’nın hatri sayilir büyüklükte önem taşıdığını ve üretilen Bir takım ayakkabı segmentlerinde bu pazarın alternatifsiz olduğunu sözlerine ekledi.

Ek yatırıma gereksinim var

Son ani çok senedir çok kapasitelerle imalat yapan sektörde tedarik zincirindeki değişimlerle yükselen siparişler tertemiz yatırım ihtiyacı yarattı. Berke İçten, 100-150 milyon çiftlik ek kapasite yatırımına gereksinim olduğunu aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir