Kanal İstanbul’un temeli atılıyor! İşte ilk kazmanın vurulacağı nokta-haberi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kocaeli’nde yaptığı açıklamada, ‘Kanal İstanbul‘un, evvel köprüsünün temelini 26 Haziran’da atıyoruz” dedi. bakanimiz Karaismailoğlu, Sazlıdere geçişinde Başakşehir; Kayaşehir-Bahçeşehir arasındaki ulaşımı sağlayacak gergili eğik askılı köprü imalatına başlayacaklarını kaydetti.

“ÜLKEMİZİN LİDER OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Adil Karaismailoğlu, “Ana açıklığı 440 metre uzunluğunda var olan köprünün, sağ ve solda bulunan 210 metre uzunluğundaki taraf açıklıklarıyla birlikte, uzunluğu 860 metre olurken, yaklaşım viyadükleri ile köprünün toplaminda uzunluğu 1.618 metreye ulaşacak. Köprü, trafiğe 2×4 şeritli olarak hizmet edecek. Köprünün platform genişliği ise 46 metre olacak. Unutmayın, bu erken Kanal İstanbul’a itiraz eden zihniyet, geçmişte Marmaray’ı, Avrasya tünelini de istemedi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne de karşı çıktı. Osmangazi Köprüsü üzerinden de kirli algılar yaptı. Kim ne derse desin, biz sizlerden aldığımız güçle ülkemizin lider olması amaciyla çalışıyor, misal gösterilen projeler yapmayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

İLK KAZMANIN VURULACAĞI YER GÖRÜNTÜLENDİ

Kanal İstanbul’un evvel köprüsünün temelinin atılacağı noktada çalışmalar sürüyor. merasim öncesi yapılan çalışmalar havadan da görüntülendi.

İşte evvel kazmanın vurulacağı o nokta:

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.