Kadın işçi istihdamı için kamera karşısına geçen Angelina Jolie, dakikalarca arılarla poz verdi-haberi

45 yaşında olan altı bebek annesi Jolie, üstüne konan arılara hiç reaksiyon vermeden tam 18 dakika süresince kamera karşısında durdu. Jolie’nin, Dan Winters’a poz verdiği çekim tek stüdyoda gerçekleştirildi. Karanlıkta yapılan çekimde Jolie dışında bütün set ekibi, arı sokmasına karşı savunucu kıyafet giydi.

ARICILIK PROJESİ İÇİN POZ VERDİ

Jolie’nin katıldığı bu çalışma, Fransa‘nın Provence kisminda başlayacak var olan tek çalışmanın tanıtımı amaciyla gerçekleştirildi. Bu çalışma kapsamında bölgede, 5 sene içinde 50 kadının arıcı olarak yetiştirilmesi hedefleniyor. iki bin 500 arı kovanı oluşturup 125 milyon arı yetiştirmek de projenin amaçlari arasında yer alıyor.

KADINLAR ARICI OLARAK EĞİTİLECEK

Angelina Jolie de bu çalışmaların her adımını yakından takip edecek. Ünlü yıldız, dünyanın değişik ülkelerinden bu programa katılacak var olan kadınlarla tanışmaktan memnuniyet duyduğunu ve onlarla tanışmayı dört gözle beklediğini söyledi. Jolie, haziran ayında başlayacak var olan eğitim çalışmasının, kadınların bağımsızlıklarını ve geçim kaynaklarını güçlendirmesini umduğunu da sözlerine ekledi.

PROGRAM BİR AY SÜRECEK

Jolie’nin tanıtımını yaptığı bu programa katılacak ülkeler arasında İtalya, Rusya, Kamboçya, Ruanda, Etiyopya, Çin ve Slovenya da bulunuyor. Program, tek ay sürecek. Bu, Angelina Jolie’nin katıldığı evvel yasamsal mesuliyet projesi değil. Birleşmiş Milletler Mülteciler çok Komiserliği elçisi var olan Jolie, sık sık sığınmacı kamplarına yaptığı ziyaretlerle de biliniyor.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.