Kabine değişikliği ile Bakan olarak atanan isimlere siyasilerden tebrik mesajı yağdı-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığına Yanık’ın, Çalışma ve yasamsal Güvenlik Bakanlığına Bilgin’in ve Ticaret Bakanlığına da Muş‘un getirilmesinin derhal peşinden tertemiz bakanlara yasamsal medyadan kutlama mesajları paylaşıldı.

SAĞLIK BAKANI: MİLLET HİZMET BEKLER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Daha önceki Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Daha önceki Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a teşekkür ederek, tertemiz bakanlara da hayırlı olsun dileklerini iletti. Koca, “Millete hizmet bizi bekler.” ifadesini kullandı.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: BAŞARILAR DİLİYORUM

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise mesajında şu ifadelere yer verdi: “Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığına atanan Sn. Derya Yanık, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığına atanan Sn. Vedat Bilgin ve Ticaret Bakanlığına atanan Sn. Mehmet Muş‘a tertemiz görevlerinde başarılar diliyorum. Görevi devreden Bakanlarımız Sn. Zehra Zümrüt Selçuk ve Sn. Ruhsar Pekcan’a ise hizmet ve katkıları amaciyla içtenlikle teşekkür ediyorum.”

ESKİ BAKANLARA TEŞEKKÜR ETTİLER

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da paylaşımında, tertemiz bakanlara görevlerinde başarılar dileğinde bulunarak, Daha önceki bakanlar Selçuk ve Pekcan’a da teşekkürlerini iletti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise Daha önceki bakanlar Selçuk ve Pekcan’a da teşekkür ederek, tertemiz bakanlara da görevlerinde başarılar diledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da paylaşımında, tertemiz bakanlara görevlerinde muvaffakiyet ve hayırlı hizmetler dileğinde bulundu.

ÇELİK: HEDEFLERİMİZE GÜÇLÜ ŞEKİLDE YÜRÜMEYE DEVAM

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de yasamsal medyadaki paylaşımında, tertemiz bakanları kutlama ederek, “Görevlerini devreden bakanlarımıza teşekkür ediyoruz. Hedeflerimize kuvvetli şekilde yürümeye ayni ritimde devam ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İLETİŞİM BAŞKANI: GÜÇLÜ TÜRKİYE, YÜRÜYÜŞÜNÜ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEK

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise paylaşımında, Resmi Gazete‘de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile tertemiz kurulan Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve yasamsal Güvenlik Bakanlığının Türkiye’ye ve millete hayırlar getirmesini temenni etti. tertemiz bakanları kutlama ederek görevlerinde başarılar dileyen ve Daha önceki bakanlar Selçuk ve Pekcan’a da şükranlarını sunan Altun, “Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletimiz amaciyla dur durak bilmeden çalışmaya, üretmeye ayni ritimde devam edecek; büyük, kuvvetli ve tam bağımsız ülkemiz yürüyüşünü kararlılıkla sürdürecektir.” ifadelerini kullandı.N

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da paylaşımında, tertemiz bakanlara görevlerinde muvaffakiyet ve hayırlı hizmetler dileğinde bulundu.

Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı'na Vedat alim getirildi

Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı’na Vedat alim getirildi
Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık getirildi

Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık getirildi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, adina Mehmet Muş atandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, adina Mehmet Muş atandı

Kaynak: Anadolu ajansı / Enes Kaplan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir