Juventus’un oynamaya devam eden efsane kaleci Buffon, Roma’ya Uğurcan Çakır için kefil oldu-haberi

Trabzonspor’da Uğurcan Çakırın istikbal sezon amaciyla takımda kalma olasiligi her geçen vakit düşüyor. yönetim kurulunun da sezon başında transferi nihayet anda gerçekleşmeyen Çakır’ın gidişine bu sefer onay vereceği ama rakamsal beklentilerin de oldukça çok olduğu öğrenildi. Liverpool, Sevilla, Leipzig ve Inter benzeri kulüplerin talip olduğu Uğurcan Çakır amaciyla iki tertemiz takim dahada gündeme geldi. Alman ekibi Borussia Dortmund ve İtalyan ekibi Roma.

UĞURCAN’IN MENAJERİYLE TEMAS BAŞLADI

Uğurcan Çakır’ın performansı dünyanın en iyi kalecileri arasında gösterilen ve 43 yaşında olmasına karşın etkin olarak Juventus forması giyen Gianluigi Buffon‘un da alakasını çekti. deneyimli ağ bekçisinin menajeri Silvano Martina, Uğurcan amaciyla Buffon’a görüşünü sordu ve efsane kaleci, ona hayran kaldığını söyledi. SporX’teki haberde; Uğurcan’ın yabancı menajeri Arturo Canales ile iletişime geçen Martina’nın, Trabzonspor’la da temasa geçeceği bildirildi. bu konuyla alakali tek sonraki günlerde sıcak gelişmeler yaşanabileceği belirtiliyor.

KURTARIŞ YÜZDESİ EN YÜKSEK İSİM

Opta bilgilerine göre bu sezon asgari 15 Süper Lig maçında görevli var olan kaleciler arasında kurtarış yüzdesi maksimum isim, % 76 ile Trabzonspor forması giyen Uğurcan Çakır oldu. Transfermarkt bilgilerine göre Süper Ligin en kıymetli oyuncuları sıralamasında evvel sıra da Uğurcan Çakır’ın. Çakır, 16 milyon değeri ile evvel basamakta bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir