Joe Biden’ın Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulunduğu basın toplantısına önündeki liste damga vurdu-haberi

ABD Başkanı Joe Biden, Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi’ne video konferans ile katıldı. ABD-AB ilişkilerinin tekrar canlandırılması amaciyla adımlar atılmasını gerektiğini söyleyen Biden, müsterek çıkarlara vurgu yaptı.

Görüşmenin detayları ile alakalı tek İzah yayımlayan ak Saray, “Başkan Biden, Çin ve Rusya da dahil müsterek dış politika çıkarları ile alakalı birlikte çalışmak istediğini dile getirdi. Ayrı olarak Türkiye, cenup Kafkasya, doğu Avrupa ve batı Balkanlar ile alakalı da su ile ABD’nin temasının sürmesi gerektiğini vurguladı” denildi.

AB LİDERLERİ: TÜRKİYE’YE YAPTIRIMLAR hali hazırda MASADA

Öte yandan, video konferans yoluyla yapılan zirvenin içeriğine hakim tek su yetkilisi, Bloomberg’e verdiği beyanatta Biden’ın görüşmede Türkiye’nin “demokratik gerilemesinden” ve “Ankara’nın Rusya ile gittikçe yakınlaşan bağlarından” dolayı kaygılı olduğunu söylediğini belirtti.

Yetkiliye göre su liderleri ise Biden’a, Türkiye’ye yaptırımların hali hazırda dahada masada olduğunu söyledi. Liderler, Ankara ile dahada yakın ahenk gösteren ücret ilişkiler amaciyla doğu Akdeniz’deki iddialarından feragat etmesini gösterdi.

MİÇOTAKİS İLE DE GÖRÜŞTÜ

Zirve sonrası Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Biden, doğu Akdeniz’de istikrar amaciyla umutlu olduğu iletinini vererek, iş birliği vurgusu yaptı.

BASIN TOPLANTISINA DAMGA VURAN LİSTE

ABD Başkanı Joe Biden, enteresan hafta enteresan tek rekorun tertemiz sahibi olmuştu. Biden, geçen 100 senelik süre içinde göreve başladıktan ardindan en uzunca süreyle medyayla sorulu Yanıtlı toplantı düzenlemeyen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı olarak kayda geçmişti.

Uzun tek bekleyişin ardından, su Liderleriyle görüşmesinden önce, evvel kez kameralar karşısına geçen Biden, dahil politika, Çin, Rusya ve koronavirüs pandemisiyle alakalı konular ile alakalı izahlar yaptı. ülkemiz kelimesi ise Yalnızca tek sefer geçti. Göçmen krizinin yaşandığı dönemde Türkiye’de olduğunu söyleyen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı, “Obama beni art çağırmıştı” dedi.

KİTAPÇIKTA GAZETECİLERİN BİLGİLERİ YER ALDI

Basın toplantısının en dikkat çeken noktası ise, tek fotoğrafçının çektiği yukarıdaki kare oldu. Biden’ın medya toplantısında önüne tek kitapçık konduğu, Sual soracak gazetecilerin sırası, resimi ve kime çalıştıklarının yazdığı görüldü.

Biden, göreve gelmesinden ardindan evvel kez medya toplantısı düzenledi! İmza attığı gafla alay konusu oldu

Biden, göreve gelmesinden ardindan evvel kez medya toplantısı düzenledi! İmza attığı gafla alay konusu oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir