İzmit’ten Ukrayna’ya gidip, eşi ve kızını aldı-haberi

İzmit’te ticaretle uğraşan Nail Baki’nin eşi ve kızı geçen günlerde Ukrayna’da yaşayan akrabalarını ziyarete gitti. Rusya, Ukrayna’ya saldırınca Nail Baki’nin eşi Nila ve kızı Darina mahsur kaldı. Nail Baki evvelki vakit eşi ve kızını almak amaciyla İzmit’ten yola çıktı.

Gerekli izinleri alan Nail Baki, Moldova’dan Ukrayna’ya geçti. İzmit’ten takriben 1500 kilometre gittikçe Vinnitsa kentine ulaşan Nail Baki, eşi Nila ve Darina’ya aldı. Nail Baki hatri sayilir büyüklükte korku yaşayan eşi ve kızıyla birlikte Bir gün evvel gece saatlerinde yola çıktı.

“OLAY ÇOK ANİ BAŞLADI”

Nail Baki, eşi ve kızının çok korktuğunu dört vakit uyuyamadığını belirterek, “Ukrayna’da insanlık dramı yaşanıyor. Çok ani başladı ve sema sahası kapanınca eşim ve kızım Türkiye’ye gelemediler. Orada kaldılar. Duramadım Türkiye’de. Zira hiçbir şekilde getiremiyorum uçakla veyahut başka tek şekilde.

Bombardımandan dolayı sokağa çıkma yasakları başladı, korkuyorlar. Arabama atlayıp, İhtiyaç duyulan evrakı hazırlayıp Bulgaristan, Romanya ve Moldova üzerinden geldim. Sınırdan geçtim ama devamlı siren sesleri var. Bir takım yerlerde durduk, aracın altına saklandık. Bu şekilde gittim aldım onları. Şimdi dönüyoruz. Korkuyoruz ama siren seslerini duymamak amaciyla müziğin sesini açtık” dedi.

Nail Baki bu erken Romanya’da olduklarını, eşi ve kızının çok yorgun olduğunu, belli tek süre dinlendikten ardindan yola çıkacaklarını söyledi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir