İzmit Körfezi’ni kırmızıya boyayan firmanın faaliyetleri durduruldu-haberi

Kocaeli’nin Başiskele kazasi hudutları içinde bulunan Kilez Deresi üzerinde etkinlik gösteren “Eral Atık yönetim A.Ş.” ünvanlı firmaya ait atık idaresi tesisinden deşarj edilen atık sıvı madde, evvel Kilez Deresi’ni, dahada ardindan ise İzmit Körfezi‘ni kırmızıya bürüdü.

FAALİYETTEN MEN EDİLDİ

İhbar üstüne bölgeye intikal eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre savunma ve denetim ev Başkanlığı, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve İSU genel Müdürlüğü ekipleri incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler neticesinde, dere ve İzmit Körfezi’ni kırmızıya bürüyen atık maddenin atık idaresi tesisinden kaynaklandığı tespit edildi. Yapılan incelemelerin derhal peşinden Gayri Sıhhi Müesseseleri İnceleme heyeti tarafından, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden uygunluk görüşü alınıncaya civarindan tesisinin faaliyetten men edilmesi kararı verildi.

FİRMANIN KAPISINA MÜHÜR VURULDU

Alınan kararın derhal peşinden Bir gün evvel akşam saat 16.00 itibariyle firmanın kapısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre savunma ve denetim Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı ve zabita ekipleri tarafından damga vuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.