“İyi günde kötü günde” sözü yerine geldi! Pençe-Şimşek harekatı gazisi, nişanlısıyla hastanede evlendi-haberi

‘Pençe-Şimşek’ harekatında görev alan Uzman Çavuş İbrahim Yüzer, nisan ayında teröristler tarafından döşenen EYP’nin patlaması neticesi ağır yaralanarak, sağ bacağı ve sağ kolunu kaybetti. İbrahim Yüzer, Ankara’ya getirilerek, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne (GATA) kaldırıldı.

HASTANEDE EVLENDİLER

Tedavisi 2,5 aydır süre gelen Yüzer, süre uzayınca iki senedir nişanlı olduğu Fundanur Baykuş ile hastanede izdivaç etmeye karar verdi. Çift amaciyla hastanedeki salonda nikah merasimi düzenlendi. merasime çiftin arkadaşları da katıldı. Tekerlekli iskemle ile salona giren gazi İbrahim Yüzer ve Fundanur Baykuş’u, arkadaşları alkışlarla karşıladı. Çiftin nikahını Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok kıydı. Çiftin nikah şahitleri ise GATA Gazi Kliniği sorumlu Hemşiresi Melisa Aslı Dağdeviren ile kara Kuvvetleri Şehit ve Gazi İşlem Şube Müdürü Piyade Albay Doğan Eren oldu. Nikahın kıyılmasının derhal peşinden çift, pasta kesti. Yüzer’in kendisi benzeri operasyonda gazi var olan arkadaşları ve sağlık kurumu personeli hediyelerini vererek, çift ile resim çektirdi

“TEDAVİ UZAYINCA BEKLEMEK İSTEMEDİK”

Gazi İbrahim Yüzer, Fundanur Baykuş ile 5 senedir birlikte olduklarını, iki senedir de nişanlı olduklarını söyleyerek, rehabilitasyon zamani uzadığı amaciyla hastanede dünyaevine girmeye karar verdiklerini belirtti. Nişanlısının hastanede kendisini tek vakit dahi yalnız bırakmadığını laf eden Yüzer, “Çok heyecanlıyım. uzunca vakittir bugünü bekliyordum. Görevler icabıyla Türkiye’ye ender geliyordum, her vakit vatan dışında görev yapıyordum. Bu sene düğünümüz olacaktı. kismet bugüneymiş. rehabilitasyon uzayınca dahada çok beklemek istemedik ve rehabilitasyon gördüğüm hastanede nikahımız kıyıldı” diye konuştu.

“HAYAT BİTMEDİ”

İbrahim Yüzer, sevdiğinin yanında olduğunu ve çok mutluluk dolu olduğunu belirterek, “Allah sevdiğime bağışladı beni. Gazilik tek şereftir. Allah bunu bana kismet etti. İnşallah ilerleyen vakitlerde birlikte her şeyin üstesinden geleceğiz. Beni yasama bağlayan nişanlım oldu. en çok maneviyat motivasyonu o verdi bana. Bundan ardindan da allahın izniyle tek hayat boyu birlikte oluruz. 2,5 aydır hastanedeyim ve bu süreçte beni hiç yalnız bırakmadı, bundan ardindan da bırakacağını düşünmüyorum. hayat bitmedi ve ayni ritimde devam ettiğini göstermek istiyorum. Sevdiklerimiz yanınızda olduğu sürece hayat ayni ritimde devam ediyor. İnsanın sevdiği kişi yanında olduğunda yasama dahada umutla sarılıyor. Benim sevdiğim kişi Zati yanımda. dahada iyi günler göreceğimize inanıyorum” dedi.

“GAZİNİN EŞİ OLMAK onur VERİCİ”

Fundanur Baykuş ise gazi eşinin iyileşmesinin derhal peşinden memleketleri Manisa’ya gideceklerini söyledi. Çok heyecanlı olduğunu belirten Baykuş “İkinci tek bahtımız oldu. Şu vakit 2. hayatımızın başındayız, bunu öyle değerlendiriyoruz. Gurur duyuyorum İbrahim benzeri tek eşim olduğu için. birlikte el ele dönmek istedik. İkinci hayatımıza başladık. Çok gurur veren tek şey İbrahim’in eşi olmak. tek gazinin eşi olmak çok gurur ve onur veren tek şey. Bize her şeye hazırlıklı olmamızı söylemişlerdi ve o günler çok zordu. Çok şükür İbrahim yasamda ve hiç zorlanmıyorum. Yaşaması benim amaciyla tek mucize oldu. Nasıl anlatabilirim ki o anı? Çok Yorucu tek süreçti. Bunun nihayetinde bunun benzeri iyi tek birliktelik yaşıyoruz” diye konuştu.

ÇİFTİN NİKAH FOTOĞRAFLARI “İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE” SÖZÜNÜ AKILLARA GETİRDİ

Öte istikametten Gazi şuurlu Çavuş İbrahim Yüzer ile Fundanur Baykuş çiftinin, Yüzer’in gazi olmadan evvel yaptıkları nikahın resimleri yasamsal medya kullanıcıları tarafından ‘İyi gün içinde perişan gün içinde sözü yerine’ geldi şeklinde paylaşıldı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir