İtalya’nın 3 yıllık yenilmezlik serisi sona erdi-haberi

İtalya ulusal Futbol Takımı’nın, Eylül 2018’den bu yana sürdürdüğü hususi ve resmi müsabakalar dahil 37 maçlık yenilmezlik serisi, UEFA Uluslar Ligi yarı finalinde İspanya karşısında aldığı 2-1’lik yenilgiyle sona erdi.

“Gök-mavililer” olarak anılan nihayet Avrupa Şampiyonu İtalya, Bir gün evvel akşam UEFA Uluslar Ligi yarı finalinde Milano’da ağırladığı İspanya’ya yenik olarak, Yalnızca final şansına değil, başka mühim rekorlarına da veda etti.

İspanya, bu mücadeleyle İtalya’nın üç seneden fazladır süre gelen ve 37 mücadelesi bulan yenilmezlik serisini sonlandırdı.

Gök-mavililer, bundan evvelki nihayet mağlubiyetini 10 Eylül 2018’de tekrar tek UEFA Uluslar Ligi maçında Portekiz karşısında 1-0’lık yenilgiyle almıştı. O tarihten bu yana 37 maçtır bileği bükülmeyen İtalya, bu maçların 28’ini kazanırken 9’un da berabere kalmış, 93 gol atıp, kalesinde 12 gol görmüştü.

İtalya ulusal Takımı aynı zamanda, Brezilya’nın 1993-1996, İspanya’nın 2007-2009 senelerinde ele geçirdiği 35 maçlık rekoru da geliştirmişti.

Diğer yandan, “Goal” internet sitesinin haberine göre İtalya, İspanya maçıyla 1999’dan bu yana evvel kez alanında yenik olurken, 1925’ten beri mücadele kaybetmediği Milano’da da uzunca tek aradan ardindan sahadan maglup ayrıldı.

Diğer yandan, İtalya ulusal Takım teknik patronu Roberto Mancini, İspanya maçının derhal peşinden yaptığı açıklamada, “Bu tip maçlarda, Bir takım anlar mücadelesi etkileyebiliyor. İlk yarı kolayca 1-1 bitebilirdi. Ama onlar iyi oynadılar ve top tutmada da iyiler. (Leonardo) Bonucci’nin reaksiyonunu görmedim ama bu tek şeyi değiştirmez, Leonardo protestodan sarı kart görmemeliydi. İkinci yarı hemide gol yememede ayni vakitte da gol atmada iyiydik. Oyuncularımı yaptıklarından dolayı kutluyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Mancini, yaz tasima döneminde Milan’dan ayrılarak Paris Saint Germain’e tasima var olan ulusal takım kalecisi Gianluigi Donnarumma’nın İspanya mücadelesi içinde ıslıklanmasına da çok üzüldüğünü belirtti.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.