İşte Şenol Güneş'in A Milli Takım kariyeri-haberi

2022 FIFA hayat Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu altıncı maçında Hollanda’ya 6-1 yenilen A ulusal Futbol Takımı’nda Şenol Güneş ile yollar ayrıldı. ülkemiz Futbol Federasyonu A ulusal Futbol Takımı teknik patronu Şenol Güneş ile yolların ayrıldığını açıkladı.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 hayat Kupası elemelerinde alınan perişan neticeler hasebiyle eleştirilerin hedefi vaziyete gelen 69 yaşında olan deneyimli teknik adam, ay-yıldızlı ekiple bugüne civarindan 82 maça çıktı.

Şenol Güneş idarenindeki ulusal takım, 59’u resmi, 23’ü hususi toplaminda 82 mücadele oynarken, bu müsabakalarda 38 galibiyet, 23 beraberlik ve 21 yenilgi yaşadı.

Türkiye, Güneş idareninde 127 gol attı, kalesinde 90 gole engel olamadı.

Şenol Güneş’in ulusal Takım ‘ın başında 2. döneminde 32 mücadele oynanırken, bu mücadelelerde 15 galibiyet, 10 beraberlik ve 7 mağlubiyet alındı.

Güneş idareninde 59. resmi maç

A ulusal Takım, Şenol Güneş idareninde 59 resmi mücadele oynadı. Türkiye, Güneş idaresinde yaptığı 59 resmi mücadelenin 31’ini kazandı, 14’ünü yitirdi, 14’ünde de eşitliği bozamadı. Bu mücadelelerde 103 gol atan ay-yıldızlı ekip, kalesinde 64 gol gördü.

Şenol Güneş ile 23 hususi maç

A ulusal Takım, Şenol Güneş idareninde 23 hususi karşılaşmaya çıktı. Türkiye, Güneş idareninde alana çıktığı 23 hususi mücadelede 7 galibiyet, 9 beraberlik ve 7 yenilgi yaşadı.

Şenol Güneş çagi ulusal maçlar

A ulusal Futbol Takımı’nın Şenol Güneş idareninde yaptığı mücadeleler ve neticeleri şöyle:

Tarih Yer Organizasyon Rakip Sonuç

07.09.2021 Cebelitarık hayat Kupası Elemeleri Hollanda 1-6

04.09.2021 Cebelitarık hayat Kupası Elemeleri Cebelitarık 3-0

01.09.2021 İstanbul hayat Kupası Elemeleri Karadağ 2-2

20.06.2021 Bakü avro 2020 İsviçre 1-3

16.06.2021 Bakü avro 2020 Galler 0-2

11.06.2021 Roma avro 2020 İtalya 0-3

03.06.2021 Paderborn Özel Moldova 2-0

31.05.2021 Antalya Özel Gine 0-0

27.05.2021 Antalya Özel Azerbaycan 2-1

30.03.2021 İstanbul hayat Kupası Elemeleri Letonya 3-3

27.03.2021 Malaga hayat Kupası Elemeleri Norveç 3-0

24.03.2021 İstanbul hayat Kupası Elemeleri Hollanda 4-2

18.11.2020 Budapeşte UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-2

15.11.2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Rusya 3-2

11.11.2020 İstanbul Özel Hırvatistan 3-3

14.10.2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 2-2

11.10.2020 Moskova UEFA Uluslar Ligi Rusya 1-1

07.10.2020 Köln Özel Almanya 3-3

06.09.2020 Belgrad UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 0-0

03.09.2020 Sivas UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-1

17.11.2019 Andorra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 2-0

14.11.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 0-0

14.10.2019 Paris Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 1-1

11.10.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 1-0

10.19.2019 Kişinev Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0

07.09.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 1-0

11.06.2019 Reykjavik Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 1-2

08.06.2019 Konya Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 2-0

02.06.2019 Antalya Özel Özbekistan 2-0

30.05.2019 Antalya Özel Yunanistan 2-1

25.03.2019 Eskişehir Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0

22.03.2019 İşkodra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 2-0

18.02.2004 Adana Özel Danimarka 0-1

19.11.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 2-2

15.11.2003 Riga Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 0-1

11.10.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-0

09.09.2003 Dublin Özel İrlanda Cumhuriyeti 2-2

06.09.2003 Vaduz Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein 3-0

20.08.2003 Ankara Özel Moldova 2-0

28.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Kolombiya 2-1

26.06.2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Fransa 2-3

23.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Brezilya 2-2

21.06.2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Kamerun 0-1

19.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ 2-1

11.06.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri şimal Makedonya 3-2

07.06.2003 Bratislava Avrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 1-0

30.04.2003 Teplice Özel Çekya 0-4

02.04.2003 Sunderland Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-2

12.02.2003 İzmir Özel Ukrayna 0-0

20.11.2002 Pescara Özel İtalya 1-1

16.10.2002 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein 5-0

12.10.2002 Üsküp Avrupa Şampiyonası Elemeleri şimal Makedonya 2-1

07.09.2002 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 3-0

21.08.2002 Trabzon Özel Gürcistan 3-0

29.06.2002 Daegu hayat Kupası Finalleri cenup Kore 3-2

26.06.2002 Saitama hayat Kupası Finalleri Brezilya 0-1

22.06.2002 Osaka hayat Kupası Finalleri Senegal 1-0

18.06.2002 Miyagi hayat Kupası Finalleri Japonya 1-0

13.06.2002 Seul hayat Kupası Finalleri Çin 3-0

09.06.2002 Incheon hayat Kupası Finalleri Kosta Rika 1-1

03.06.2002 Ulsan hayat Kupası Finalleri Brezilya 1-2

23.05.2002 Hong Kong Özel cenup Afrika 0-2

17.04.2002 Kerkrade Özel Şili 2-0

26.03.2002 Bochum Özel cenup Kore 0-0

12.02.2002 Breda Özel Ekvador 0-1

14.11.2001 İstanbul hayat Kupası Elemeleri Avusturya 5-0

10.11.2001 Viyana hayat Kupası Elemeleri Avusturya 1-0

06.10.2001 Kişinev hayat Kupası Elemeleri Moldova 3-0

05.09.2001 İstanbul hayat Kupası Elemeleri İsveç 1-2

01.09.2001 Bratislava hayat Kupası Elemeleri Slovakya 1-0

15.08.2001 Oslo Özel Norveç 1-1

06.06.2001 Bursa hayat Kupası Elemeleri şimal Makedonya 3-3

02.06.2001 İstanbul hayat Kupası Elemeleri Azerbaycan 3-0

25.04.2001 Gaziantep Özel Arnavutluk 0-2

28.03.2001 Üsküp hayat Kupası Elemeleri şimal Makedonya 2-1

24.03.2001 İstanbul hayat Kupası Elemeleri Slovakya 1-1

28.02.2001 Amsterdam Özel Hollanda 0-0

15.11.2000 İstanbul Özel Fransa 0-4

11.10.2000 Bakü hayat Kupası Elemeleri Azerbaycan 1-0

07.10.2000 Göteborg hayat Kupası Elemeleri İsveç 1-1

02.09.2000 İstanbul hayat Kupası Elemeleri Moldova 2-0

16.08.2000 Saraybosna Özel Bosna Hersek 0-2

Not: Skorlarda evvel takım ülkemiz olarak alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir