İstanbul’da olaylı gece: Taciz şüphelisine linç girişimi-haberi

Olay, Bir gün evvel akşam saatlerinde Süleymaniye Mahallesi’nde yaşandı. tek camide çocuğun taciz edildiği argüman edildi. Mahalleli cami önüne toplanarak şüpheliyi linç etmek istedi.

İhbar üstüne olay adina gelen polis, şüpheliyi gözaltına aldı. Ancak, çevrede kısa müddette tek araya toplanan grup, şüphelinin zabita tarafından emniyete götürülmesini engelledi. Bu sırada mahallede tansiyon yükseldi. Polis, Çevik güç Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerden de destek alarak mahallede yoğun güvenlik tedbiri aldı.

VALİ YERLİKAYA olay YERİNE GELDİ

Kalabalığın dağılmaması üstüne İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul güvenlik Müdürü yengi Aktaş olay adina geldi. tek araya toplanan kalabalıkla konuşan Yerlikaya ve Aktaş sakinleştirmeye çalıştı. Şüphelinin emniyete götürülmesi esnasında vatandaşlar, yabancı tebaalı olduğu öne sürülen şüpheliyi saldırdı. Polis, kalabalığı biber gazı kullanarak dağıttı.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği mevzu hakkinda İzah yaptı. Yapılan açıklamada, “Bugün Esenyurt İlçemiz Süleymaniye Mahallesi’nde çocuğa baz alinarak tacizde bulunduğu argüman edilen kuşkulu şahıs, kısa müddette güvenlik güçlerimizce yakalanmıştır. İnsanlık suçu olarak gördüğümüz bu eylemleri nefretle ve esefle kınıyoruz, lanetliyoruz. mevzu hakkinda adli tahkikat başlatılmıştır” denildi. (DHA)

Marmaray'da taciz iddiası arbedeye dönüştü İlginizi Çekebilir Marmaray’da taciz iddiası arbedeye dönüştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir