İstanbul’da dramatik anlar: 200 göçmen yakalandı-haberi

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Esenyurt’ta kaçak göçmenlere yönelik ilçe genelinde denetim yaptı. Polis ekiplerince, yapılan kontrollerde Türkiye’ye kaçak yollarla giriş yaptığı tespit edilen kişiler, Esenyurt Meydanı’ndaki otobüslere bindirildi. Yaklaşık 200 kişi, Tuzla’daki Göçmen İdaresi Geri Gönderme Merkezi’ne götürüldü.

HASTA GİBİ DAVRANARAK KURTULMAYA ÇALIŞTI

Ülkeye kaçak yollarla giriş yaptığı belirlenen Suriye uyruklu bir kişi, otobüse bindirildiği sırada fenalaştı. Polis ekiplerince dışarıya çıkarılan kişiye yardım edilirken, ihbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri geldi. Ambulansa taşınan kaçak göçmenin, herhangi bir sağlık sorunu olmadığı anlaşıldı. Yabancı uyruklu kişi, Tuzla’ya götürülmek üzere tekrar otobüse bindirildi.


KAÇMAYA ÇALIŞTI, POLİS TEKRAR YAKALADI

Bir Suriyeli ise bindirildiği otobüsün orta kapısını açtıktan sonra kaçtı. Durumun fark edilmesi üzerine peşinden koşan polis ekipleri, kaçak göçmeni kovalamacının ardından yakaladı.


DAKİKALARCA AĞLADI

Angolalı kadın ise kaçak olduğu tespit edildikten sonra otobüse bindirilen kocası için dakikalarca gözyaşı döktü. Kadın otobüsün hareket etmesinin ardından ayrıldı. Angela, “Benim 2 çocuğum var. İşim yok. Kocam orada. Ne yapacağım?” dedi.

6 bin 686 kaçak göçmen sınır dışı ediliyor İlginizi Çekebilir 6 bin 686 kaçak göçmen sınır dışı ediliyor

Kaynak :sozcu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir