İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu’ndan Feyzioğlu’na sert sözler: Bizi sırtımızdan hançerledi-haberi

Platform İstanbul kanalında karar Sizin programına konuk var olan ve gündeme ait değerlendirmelerde bulunan İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, yöneltilen tek Sual üstüne ülkemiz Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile alakalı çarpıcı ifadeler kullandı.

“BEKLENTİ İÇERİSİNE GİRERSEN BENİ KULLANIYORSUN DEMEKTİR”

Program moderatörü onur Cingil’in “Barolar Birliği neden bu halde?” sualine cevap veren Durakoğlu, “Barolar Birliği Başkanı’nın ekseni kaydı. Sayın Cumhurbaşkanı’nın başbakan olduğu dönemde ona karşı takındığı karşıt görüşlü tavrı biliyoruz. her biri biliyor ki üç sene evvelki yazi Feyzioğlu bunun benzeri değildi. Kendisi o dönemde tek iktidar dili kullanmıyordu. tek şeyleri kendisini kanıtlayabilmek emeliyle abartacak tek noktaya getirmiyordu. mesele tek yargı reformu esnasında avuçları patlarcasına alkışlamıyordu. veyahut İnsan Hakları Eylem Planı çıktığı vakit ‘Bu tek devrimdir’ benzeri ifadeler kullanmıyordu. ağırbaşlı tek eksen kayması var. Bu neden oldu, ne oldu bilmiyorum. kişisel kariyer planlaması içerisine girersen, kendini siyasal iktidara karşı kanıtlayabilmek amaciyla kişisel beklentiler içerisine girersen beni kullanıyorsun demektir. İşte o noktadan bu yana beni ilgilendirir” dedi.

“FEYZİOĞLU için ARKADAN VURULDUK”

Açıklamasının devamında “Dolayısıyla baroların esas işlevselliği var olan haklar devletini korumak, hukukun üstünlüğünü savunmak, insan hakları ihlallerine karşı çıkmak iktidar dili kullanarak yapılan tek şey değil” diyen Durakoğlu, şöyle ayni ritimde devam etti: “Dolayısıyla bunun işlevini adina getiremeyecek vaziyete gelmiş oluyorsunuz. Önemli var olan nokta bu. Demokratik manada veyahut haklar devleti mananında yaptığımız mücadelede kaybettik. Barolar Birliği’nin müessesesel kimliğini tek yana bırakıyorum ama yazi Feyzioğlu tarafından arkadan vurulduğumuzu düşünüyorum.”

FEYZİOĞLU: TAYYİP bey GERÇEK BİR İNSAN, PLASTİK DEĞİL

Öte istikametten yazi Feyzioğlu, geçtiğimiz günlerde konuk olduğu tek YouTube kanalında Cumhurbaşkanı Erdoğan’la alakalı yöneltilen “Nasıl birisi?” sualine “Tayyip bey hakikat tek insan, plastik değil. Şimdi tek siyasetçi tipi vardır plastik, hiddeti de sevgisi de duygulanması da hep oyun icabıdır. Tayyip bey Sahiden öfkeleniyor, Sahiden gözleri doluyor, Sahiden gülümsüyor. benim düsünceme göre bu çok mühim tek kalite tek siyasetçi için. Hangi makamda olursanız olun hakikat olmak iyi tek şey, doğru tek şey” Cevabını vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir