İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir grup, Mescid-i Aksa saldırısını protesto ederek namaz kıldı-haberi

Levent’teki başkonsolosluk önünde tek araya toplanan gruptakiler, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıdı. Gruptakiler, “Filistin halkı yalnız değildir”, “Şehitlerin yolunu sürdüreceğiz”, “Kahrolsun Siyonizm”, “Hamas’a selam, direnişe devam”, “Ümmetiz, kardeşiz, kazanacağız”, “İstanbul’dan Gazze’ye direnişe bin selam” şeklinde sloganlar attı.

“İNSANLIĞI KANDIRMAYA ÇALIŞIYORDUNUZ”

İnsan dogruluk ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı genel Başkanı Bülent Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, “Biz diyoruz ki bu İsrail haindir, alçaktır, zalimdir ama siz kalkıp Hollywood filmleri yapıyordunuz, bütün Müslümanları ve insanlığı kandırmaya çalışıyordunuz. Biz her konuştuğumuzda bütün hayat medyasını manipüle ediyordunuz.” dedi.

“HER ADIMINIZ İSRAİL’E BİR KELEPÇE OLACAKTIR”

Her saldırının, Türkiye’deki her gencin, çocuğun, ferdin kalbine Filistin haritasını çizdiğini laf eden Yıldırım, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Bu haritaya baktıkları vakit Filistin neredeydi, işgal edile edile nereye gelmiş, ve Türkiye’deki her genç, İslamcısı, ülkücüsü, sağcısı, liberali, solcusu, hangisi olursa olsun yatarken Filistin’deki zulmü düşünüyor. bunun için siz neden oldunuz. bendeniz bu İsrail’i tanıyorum, kalabalık burada arttıkça İsrail askerleri art çekilecek. Onun amaciyla evinizden kalkın ve gelin, kalabalığı arttırın. İsrail askerlerinin ayaklarına zincir olun, her adımınız İsrail ayağına tek zincir, kelepçe olacaktır. bunun için tereddüt etmeyin. bunun için Gazze’de, Mavi Marmara’da şahitlik yaptım. “Ey hayat siz neredesiniz? Niçin ses çıkarmıyorsunuz? İnsan hakları diyorsunuz, beynelmilel karar Mahkemesi diyorsunuz, bu zulme Niçin Suskun kalıyorsunuz?” diyen Yıldırım, “Amerika, Kudüs’e taşıdın başkenti, bendeniz sana söyleyeyim, Kudüs bizim başkentimizdir, ne İsrail’in ne Amerika’nın.” ifadelerini kullandı.

“FİLİSTİN’İ tek BIRAKMAYIZ”

Yıldırım, sözlerine “İsrail direnişçilere karşı direnişe, saldırıya ayni ritimde devam ederse buralardan ayrılacak mıyız? Nöbet tutacak mısınız, herkesi buraya çağıracak mısınız, çocuklarınızı çağıracak mısınız, Türkiye’yi konsoloslukların ve büyükelçiliklerin önüne yığacak mısınız, burada sahurunuzu, iftarınızı yapacak mısınız? Bunu İsrail’e nasıl göstereceksiniz? Varlığınızla. İsrail şunu bilsin, bu saldırılara ayni ritimde devam ederse Mavi Marmara’da yaptığımızı yaparız. Filistin’i yalnız bırakmayız. Her vakit sayımızı artıracağız, Türkiye’nin her tarafında eylemler yapacağız, buradan bütün kardeşlerime sesleniyorum, bugünden bu yana Türkiye’nin her yerinde konvoylar düzenleyeceksiniz, Filistin bayraklarını alacaksınız ve Türkiye’nin her tarafında bu konvoylarla gezeceksiniz, İsrail’e ileti vereceksiniz ama bu mesajınız, Filistinlilere yapılan onların zulmü benzeri olacak ve diyeceksiniz ki biz bu mesajla aslında neyi hedefliyoruz, neyi yetiştiriyoruz biliyor musunuz? Kundaktakilerini dahi gerektiğinde Filistinli çocuklarla birlikte size taş atmaya hazırlıyoruz. O taşla siz zalimlerin kafasını yaracağız, o taşla Mescid-i Aksa‘yı özgürleştireceğiz, demek amaciyla herkesi yetiştireceğiz ve tek vakit allahın izniyle Kudüs’te bunun neticenini göreceğiz” ifadeleriyle ayni ritimde devam etti.

“TEK YUMRUK OLMA ZAMANI”

“İsrail’in azdığını, 2. azgınlığı yaptığını” belirten Yıldırım, “Ey hayat neredesin, ey zalimler ne yapıyorsunuz? Hani bebek hakları, hani kadın hakları, hani kadınlar amaciyla alana çıkanlar… Biz anladık, bildik, Müslüman’ın Müslüman’dan başka arkadaşı yok. O vakit ey Müslümanlar tek yumruk olma, ayağa kalkma zamanıdır, direnme zamanıdır. tek de kalsak tek olacağız, bin olunca milyon olacağız, milyar olacağız ve Allah’ın izniyle doğu Türkistan’ın da kurtarılması amaciyla çalışacağız, Mescid-i Aksa’nın da kurtulması amaciyla çalışacağız.” diye konuştu.

“MESCİDİ- AKSA’YI KİRLETMEYİN”

“Hazır olun pazartesi gününe, pazartesi bugünü bunların mühim tek günü, fanatik Yahudiler Mescid-i Aksa’ya saldırmayı planlıyor, yerleşimciler harekete geçmeyi planlıyor.” ifadesini kullanan Yıldırım, şunları söyledi:

“Filistinlilerin çok mühim tek duyarlılığı var, onun amaciyla oraya dokunmayın. Filistinlilerin namusuna, izzetine, çocuklarına dokunmayın. Ümmetin onuruna, Mescid-i Aksa’ya dokunmayın. Sizi uyarıyoruz, pazartesi bugünü o sahtekar, fanatik, zalim, korkak fundamentalistlerinizi Mescid-i Aksa’ya sürüler benzeri sürmeyin, Mescid-i Aksa’yı kirletmeyin. bu erken onun tatbikatını yapıyorsunuz, biliyoruz. Pazartesi gününe hazırlanıyorsunuz, biliyoruz. Biz de şunu biliyoruz ki siz bunu yaptıkça biz de bu ülkedeki siyonist karşıtlığını sokaklara dökeceğiz. Yarabbi, Filistinlileri kurtarmayı bize kismet et, Kudüs sokaklarından Mescid-i Aksa’ya akan bu gençlerin yüreğine cesaret vermeyi bizlere kismet et.”

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'da namaz kılan cemaate saldırı: 205 yaralı

İsrail polisinden Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırı: 205 yaralı
İsrail polisinin Mescid-i Aksa'nın içindeki cemaate saldırdığı görüntüler alana çıktı

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’nın içindeki cemaate saldırdığı görüntüler alana çıktı

Kaynak: Anadolu ajansı / Halis Akyıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir