İsrail durmak bilmiyor! Gece boyunca Gazze’nin farklı noktalarını bombaladılar-haberi

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları, Filistin direniş güçlerine ait Bir takım noktaları, tarım arazilerini, caddeleri ve asagi yapıyı amaç alırken, saldırılar neticesinde Gazze‘nin cenup ve batısında Bir takım güvenlik merkezleri de yıkıldı.

SU VE ELEKTRİK ŞEBEKELERİ zarar GÖRDÜ

Saldırıların Bir takım yapı ve hanelerin yanı sıra cadde ve sokaklarda hatri sayilir büyüklükte hasara yollar açtığı, amaç alınan noktalara yakın bölgelerde akım kesintilerinin yaşandığı ve kanalizasyon, su ve akım şebekelerinin zarar gördüğü belirtildi.

İsrail’e ait harp uçaklarının, Gazze’nin güneyinde bulunan Refah ve Han Yunus kentlerindeki Bir takım haneleri ve tarım arazilerini de bombaladığı aktarıldı. Öte istikametten denizde konuşlanan İsrail harp gemilerinin, Gazze sahiline doğru ateş açtığı kaydedildi.

HAMAS, ROKETLERLE KARŞILIK VERDİ

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarından yapılan izahta da sivillere baz alinarak düzen eden saldırılara misilleme olarak İsrail’in Beerşeba ve Askalan şehirleri ile Bir takım yerleşim birimlerine roket atışları yapıldığı kaydedildi.

200 ÖLÜ, BİN 300 YARALI

İsrail Gazze Şeridi’ne 10 Mayıs’tan bu yana düzen ettiği saldırılarda şimdiye civarindan 58’i çocuk, 34’ü kadın olmak üzere 200 kişi hayatını kaybetti, bin 300 kişi yaralandı; yüzlerce yapı ise Tamamiyle yıkıldı veyahut kullanılamaz vaziyete geldi.

Kaynak: Anadolu ajansı / Zeynep Tüfekçi Gülay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.