İsrail Başbakanı Netanyahu’dan Gazze’deki direniş gruplarına tehdit: Roket saldırılarına çok güçlü karşılık vereceğiz-haberi

İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs‘te bulunan Mescid-i Aksa’daki Filistinlilere müdahalesi ile başlayan gerginlikte İsrail kalpsiz yüzünü tek sefer dahada gösterdi. İsrail ordusu, Hamas’ın Kudüs’e düzen ettiği roket saldırısı üstüne Gazze‘ye sema saldırısı düzen etti ve çok sayıda sivil hayatını kaybetti. Bu hücum sonrası İzah yapan Netanyahu, gerginliğin artmasından yana olmadıklarını ama İsrail’i amaç alanların “ağır bedel” ödeyeceğini dile getirdi.

İsrail topraklarını, askerlerini ve vatandaşlarını amaç alan saldırılara müsamaha göstermeyeceklerini söyleyen Netanyahu, Gazze’den atılan roketlere “güçlü şekilde” karşılık vereceklerini ifade etti.

ÇATIŞMA BİR SÜRE SÜRECEK TEHDİDİ

Başbakan Netanyahu, İsrail ile Gazze’deki Filistinli gruplar arasındaki çatışmanın tek vakit sürebileceğini sözlerine ekledi.

FİLİSTİNLİ DİRENİŞ GRUPLARI, İSRAİL’E SÜRE TANIMIŞTI

Filistin direniş grupları, işgal altındaki doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa ile Şeyh operatör Mahallesi’ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri hür bırakması amaciyla İsrail’e mahalli saatle 18.00’e civarindan süre tanımıştı.

Sürenin dolmasının derhal peşinden İsrail ordusu, batı Kudüs ve Beyt Şems şehirlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail’in güneyine de çok sayıda roket gönderildiğini duyurmuştu.

HAMAS SALDIRILARI ÜSTLENMİŞTİ

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de yaptığı yazılı izahla roket atışlarını doğrulamış, İsrail’in doğu Kudüs’teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh operatör Mahallesi’nde yaşananlara karşı bunun benzeri tek adım attıklarını belirtmişti.

İSRAİL’İN SALDIRILARINDA 20 KİŞİ yasamini KAYBETTİ

Gazze’deki sağlık Bakanlığı, Gazze’de gerçekleşen ve nedeni bilinmeyen patlamada 9’ı bebek 20 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. İsrail ordusu da düzen ettiği sema saldırısında “3 Hamas üyesinin” öldürüldüğünü kaydetmişti.

Kaynak: Anadolu ajansı / Mustafa Deveci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir