İntihar eden İlyas Tetik hakkında büyük iddia: 17 trilyonluk vurgun yapıp ödeyemediğince canına kıydı-haberi

Sanat hayatında yüzlerce şarkıya, başarılı yapıma, konsere imzasini atan İlyas Tetik, Tarabya’daki evinin çatı katında kendisini asarak intihar etti. Ölümüyle zanaat dünyasını kanun boğan Tetik’in yüklü miktarda kazanç toplayarak vurgun yaptığı iddiası magazin gündemine bomba benzeri düştü.

İLYAS TETİK VURGUN MU YAPTI?

Temiz Magazin’in hususi haberine göre; İlyas Tetik, görgü tanıklarının anlattıklarına göre çok hatri sayilir büyüklükte miktarda kazanç toplayıp milletçe arasında çoklukla ‘Saadet Zinciri’ veyahut ‘Çiftlik Bank Vurgunu’ olarak nitelenen şekilde vurgun yapmış. İlyas Tetik kendisini tanıyanlardan ve onların yakın çevrelerinden, bütün birikimlerini alarak, “Kar ortağı” olmayı öneri ettiği ileri sürüldü. Paralarını bankaya yatırarak veyahut başka tek şekilde değerlendirdiklerinde dahada az getirisi olduğunu ayrım eden kişiler de, dahada çok kazanç kazanmak uğruna, “abi” dedikleri İlyas Tetik’e bütün birikimlerini vermiş.

PARASINI ALDIĞI KİŞİLERE HER AY ÖDEME YAPMIŞ

İddialara göre Tetik, toptan besin işi yaptığını belirterek takriben 100 kişiden her ay itinali tediye yapma vaadiyle yüklü tek miktar kazanç topladı. Ulaşılan vesikalara göre Tetik 130 bin Lira parasını aldığı kişiye ayda 5 bin TL, 500 bin Lira ve üstü tediye aldığı kişiye de 20 bin Lira üzerinde her ay itinali tediye yapmış.

“ÖLDÜKTEN ardindan SENETLERİMLE HANIMININ YANINA GİTTİM”

Tetik’e binlerce Lira kazanç gönderen M.Y. adli vatandaş, yaşadıklarını şöyle anlattı: “İlyas Tetik’i 10 senedir tanıyorum. üç sene evvel ‘kuru besin alıyorum toptancılara satıyorum birikimin varsa sana da iyi olur’ dedi. 20 bin Lira verdim. Kârımı aldım. Geliyor nasılsa kar hissem dedim. derhal peşinden 100 bin ve 150 bin Lira dahada verdim. Gününde getiriyordu faizi. Teyzemin de 450 bin TL’sini getirdim. iki ay evvel 120 ton pirinç var, pandemiden satamıyoruz, satalım paranı getireceğim diyerek aksama başladı. Can vermeden evvel bana 35 bin Lira vermesi gerekirken 6 bin Lira getirdi. Ölümünden ardindan elimdeki senetleri aldım, hanımına getirdim, hanımı ‘vallahi billahi haberim yok’ diyor. İlyas Tetik bana tek şey olursa hanıma gidersin.”

17 TRİLYONDAN çok kazanç TOPLAMIŞ

17 trilyondan dahada çok tek kazanç toplandığından bahsedilirken, asıl kazanç tutarının ne civarindan olduğu, bu paralara ne olduğu, İlyas Tetik’in bu parayı başkalarıyla mı paylaştığı, intihara neden sürüklendiği ise Daha gizliliğini koruyor.

Evinde intihar eden ehil kemanist İlyas Tetik ile Muazzez Ersoy'un şarkı söylediği anlar alana çıktı

Evinde intihar eden ehil kemanist İlyas Tetik ile Muazzez Ersoy’un şarkı söylediği anlar alana çıktı
Usta kemancı İlyas Tetik, evinde intihar etti

Usta kemancı İlyas Tetik, evinde intihar etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.