İngiltere, Rusya’dan petrol ithalatını durduruyor-haberi

Rusya’nın Ukrayna’ya baz alinarak saldırılarının 13’üncü gününde İngiltere’den Rusya’ya baz alinarak tertemiz yaptırımlar açıklandı. İngiltere İş ve Enerji Bakanı Kwasi Kwarteng yasamsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, İngiltere’nin yılsonuna civarindan Rusya’dan yakit ve yakit ürünleri ithalatını aşamalı olarak durduracağını açıkladı.

Rusya’nın yakit ihtiyacının yüzde 8’inin Rusya’dan dışalım yoluyla karşılandığını aktaran Kwarteng, “Bu geçiş, piyasaya, işletmelere ve tedarik zincirlerine, Rus ithalatını ikame etmek amaciyla fazlasıyla yeteri civarindan vakit verecektir” dedi.

PETROL GÖREV GÜCÜ ŞİRKETLERLE BİRLİKTE ÇALIŞACAK

İşletmelerin, alicilarin bu karardan etkilenmemesi ve meselesiz tek geçiş sağlamak amaciyla bu senesi kullanmaları gerektiğine dikkat çeken Kwarteng, “Hükümet Ayrı olarak tertemiz tek yakit görev Gücü aracılığıyla şirketlerle birlikte çalışacak ve onların ek tedarik bulması amaciyla bu dönemde destekleyecek” dedi.

İngiltere’nin mühim tek yakit ve yakit ürünleri üreticisi olduğunu belirten Kwarten, “Önemli rezervlere sahibiz. Rusya’nın ötesinde, ithalatımızın hatri sayilir büyüklükte çoğunluğu ABD, Hollanda ve Körfez benzeri emin ortaklardan geliyor. dahada çok tedarik amaciyla bu sene onlarla birlikte çalışacağız” diye konuştu.

“RUS PETROLÜNÜN YAKLAŞIK YÜZDE 70’İ ŞU ANDA ALICI BULAMIYOR”

Piyasanın şimdiden dışlamaya başladığını belirten Kwarten, Rus petrolünün takriben yüzde 70’inin şu anda alıcı bulamadığını aktardı. İngiltere’nin Rus doğal gazına bağımlı olmadığını ve arzın yüzde 4’ünün Rusya’dan ithalatla karşılandığına değinen Kwarten, “Bunu Tamamiyle bittirmek amaciyla seçenekler araştırıyorum” dedi.

AB yaptırım listesine tertemiz Rus milyarderler ve üç bankayı ekleyecek İlginizi Çekebilir AB yaptırım listesine tertemiz Rus milyarderler ve üç bankayı ekleyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir