ING Basketbol Süper Ligi – Frutti Extra Bursaspor: 73 – Beşiktaş Icrypex: 76-haberi

İki takımın da kontrollü başladığı evvel çeyreği 24-22 önde tamamlayan  Beşiktaş Icrypex, 2. periyotta da üstünlüğünü savunmayı muvaffak oldu ve soyunma odasına konuk ekibin 44-39 üstünlüğüyle gidildi. Üçüncü periyotta Frutti Extra Bursaspor , taraftarın da desteğiyle oyundaki tempoyu arttırmayı başardı. özellikle savunmada rakibine basit sayı şansı tanımayan yeşil-beyazlılar, bu çeyrekte geriden geldi ve final periyotuna 62-58 önde girdi.     

Son periyot çekişmeye oyun alani/sahne oldu. mücadelenin nihayet saniyelerine kadar çekişmenin sürdüğü çeyreği, Beşiktaş Icrypex dahada iyi oynadı ve parkeden 76-73 galip ayrıldı. 

Devre arasına girilirken gerginlik     

İki takım dönem arasında soyunma odasına girdiği sırada gerginlik yaşandı. Taraftarların da dahil olduğu olaylara zabita müdahale etti. tek süre devam eden gerginlik, iki takımın parkeye tekrar çıkmasıyla sona erdi.

Salon: TOFAŞ     

Hakemler: Osman Sinan İşgüder, Kerem Baki, Sinem Tetik    

Frutti Extra Bursaspor: Freeman 26, Needham 3, Onuralp Bitim 12, Hayes 7, Dudzinski 14, yazi Türen, Birkan Batuk 3, Ömer Utku Al, Andrews 6, Akif Egeman güven 2     

Beşiktaş Icrypex: Bone 21, Lawson 12, Bluiett 2, Furkan Haltalı 11, Reaves 10, Jefferson 8, Mehmet Yağmur 5, Egehan Arna 7, Hakan Sayılı     

1. Periyot: 22-24     

Devre: 39-44     

3. Periyot: 62-58 

BURSA (AA)

  • ING Basketbol Süper Ligi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.