İmamoğlu’nu arayarak ‘Yargıtay üyesiyim’ diyen dolandırıcı gözaltına alındı-haberi

Polisi harekete geçiren olay İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun avukatlarının şikayeti üstüne alana çıktı. İddiaya göre, İmamoğlu’nu arayan tek kişi kendisini HSK üyesi alim muvaffak olan olarak tanıttı.

Arayan kişi İmamoğlu’ndan Antalya’da tek büfe yeri amaciyla aracılık etmesini istedi. ama İmamoğlu talebi onay etmeyerek, bunun benzeri tek şey yapamayacağını söyleyerek telefonu kapattı.

SUÇ ilaninda BULUNDU

Haftalar ardindan bu sefer İmamoğlu’nu arayan tek kişi kendisini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil olarak tanıttı. Arayan kişi aynı mevzu hakkinda yardım istedi.

Ekrem İmamoğlu, arayan kişilerin seslerinin aynı olduğunu ayrım edince, kendisini tek dolandırıcının aradığını ayrım ederek avukatları aracılığıyla savcılığa başvurdu. İddialar üstüne tahkikat başlatıldı.

GÖZALTINA ALINDI

İstanbul güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne ekipleri o şüphelinin Hakan B. olduğunu belirledi. Hakan B. operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. ile alakalı ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla işlem yapılan kuşkulu adliyeye gönderildi.

İmamoğlu'ndan Nesin Vakfı'na destek ziyareti İlginizi Çekebilir İmamoğlu’ndan Nesin Vakfı’na destek ziyareti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir