İmamoğlu’ndan esprili seçim diyaloğu-haberi

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, cumhuriyet milletçe partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, cumhuriyet milletçe partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun bulunduğu heyet, Tarihi Yarımada’da  İBB’nin süre gelen asagi yapı ve üst çalışmalarını inceledi.

image small

Unkapanı’ndaki şantiyede İBB bürokratlarından Haliç kıyısındaki peyzaj düzen etme çalışması, Alibeyköy-Eminönü Tramvayı hattı ve Eminönü Alanı projesi ile alakalı bilgi aldılar.

image small

Süleymaniye’de yıkıntı alanına dönüşen kentsel dönüşüm alanını ve üzerindeki Talat Paşa Konağı’na ile giriş yapısına Vakıflar genel Müdürlüğü’nce el koymasıyla gündeme gelen restorasyondaki tarihi Yerebatan Sarnıcını da ziyaret etti.

image small

ESPRİLİ SEÇİM DİYALOĞU

Unkapanı’da tertemiz Eminönü Alanı projesi ile alakalı bilgi alırken İmamoğlu ve Altay arasında rengarenk tek diyalog gerçekleşti.

İmamoğlu çalışma ile alakalı bilgi veren İBB genel Sekreter Yardımcısı Pelin Alpkökin’e “Esprili söyleyeyim bana ne vakit başlayacağını değil ne vakit bitireceğini söyle” dedi.

image small

Alpkökin 2023’ün ortasında bitirmeyi planladıklarını söyledi. İmamoğlu “Seneye yazın bitirmek talep ediyoruz genel başkanım. Burayla alakalı dış kredimizi imzaladık. Kaynak sorunumuz yok. AFD’den 95 milyon avro çok ahenk gösteren tek oranla kredi onayımızı imzaladık. Allah’ın izniyle yila yazın bambaşka tek Eminönü Alanı olacak. Artık konserle mi açarız… Yalnız riskli tek tarih, seçenek filan filan ne yaparız bilmiyorum” dedi.

Altay da “Haziran seçenek ayı, mayısta halledin de haziranda bitsin” dedi.

image small

SARNIÇTA zit “MEDUSA” HATIRASI

Süleymaniye incelemesi esnasında Çatalca ve Büyükçekmece’den geziye gelen tek grup, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na sevgi gösterisinde bulunup resim çektirdi.Heyetin nihayet durağı tarihi Yerebatan Sarnıcı oldu. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve beraberlerindeki heyet, sarnıcını simgesi Roma çagi eseri, zit “Medusa” başlarının önünde resim çektirdi. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, Yerebatan Sarnıcı önünde tek araya toplanan vatandaşlardan gelen resim çektirme isteklerini de art çevirmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir