İmam, komşusunun bakır kazanlarını çaldı-haberi

Merkeze bağlı yukarıya Sarılık  köyünde Mart atında alana gelen olayda, borçları var olan evli ve iki bebek babası var olan köy imamı H.İ.A., arkadaşıyla birlikte komşusunun bakır kazanlarını ve demir  hurdalarını aldı.

Komşusu hanede yokken yapılan hırsızlık neticeninde çalınan malzemeleri satarak borçlarını ödedi. Komşusunun şikayeti üstüne başlatılan tahkikat neticeninde yakalanan imam ile arkadaşı iki Nisan’da nöbetçi mahkemeye derhal sevk edildi.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

24 Mart 2022 tarihinde arkadaşı M.T ile komşusunun bakır kazanlarını ve hurdasını çalan imam H.İ.A., jandarma’da verdiği ifadesinde suçunu itiraf etti. Borcu olduğu amaciyla malzemeleri aldıklarını belirten imam H.İ.A, hurdaları sanayide bin 200 liraya, bakır kazanları ise bin 180 liraya sattıklarını söyledi.

Yaptıklarından dolayı pişman olduğunu belirten İmam H.İA., komşusunun zararını babasının ödediğini söyledi. Çorum barış karar Hakimliği, imam H.İ.A’nın tutuksuz yargılanmasına, ve tahkikat aşaması tamamlana civarindan da, her ayın tek ve 15’inci günleri denetimli serbestlik bürosuna imzasini vermesine karar verip hür bıraktı.

MÜFTÜLÜK MESLEKTEN İHRAÇ ETTİ

Çorum İl Müftülüğü köyde imamlık yaparken oturduğu lojmanın derhal yanındaki komşusunun bakır kazanını ve hurdalarını çalıp satan ve suçunu itiraf eden imam H.İ.A.’nın meslekten ihracı amaciyla tahkikat açtı.

Çorum İl Müftülüğü suçu sabit görülen imamın tahkikat evraklarını tamamlayıp Diyanet İşleri Başkanlığı’na gönderdi. heyet da imam İ.H.A’yı  meslekten ihraç etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir