İletişim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir’in İngilizcesi sosyal medyada tartışma konusu oldu-haberi

İsrail’in Gazze‘ye baz alinarak saldırıları bütün dünyanın hatri sayilir büyüklükte reaksiyonunu çekerken, Cumhurbaşkanlığı İletişim reis Yardımcısı Çağatay Özdemir de Twitter hesabından paylaştığı videoyla İsrail’in Kasım 2012’de iki vakit üst üstüne Gazze’deki medya binalarını bombaladığını ama mevzu hakkinda rastgele tek tahkikat başlatılmadığının altını çizdi.

“CEZASIZLIK MEDYAYA YÖNELİK SALDIRILARI TEŞVİK EDİYOR”

Videoda reaksiyonunu İngilizce olarak ifade eden Özdemir, “Kayıtlara geçmesi amaciyla dile getirmek isterim ki, bu evvel kez olmuyordu. 2012 senesi Kasım ayında İsrail, Gazze’de başka tek medya binasını ardı ardına iki vakit bombaladı. Hiçbir reaksiyon verilmedi. tahkikat açılmadı. Hesap sorulmadı. Nitekim İsrail insanların bu tür olayları unutmaya meyilli olmalarına güveniyor. Bu cezasızlık medyaya baz alinarak eş saldırıları kolaylaştırıyor ve teşvik ediyor. Bir hayli medya mensubu sahada gelişmeleri görüntülemeye çalışırken hayatını tehlike atıyor ve sıklıkla İsrail ordusunun hedefi haline geliyor. 2018 seneninde üstlerinde ‘Basın’ yazılı yelekleri ve kaskları olmasına karşın iki medya mensubu öldürüldü ve birçoğu yaralandı” ifadelerini kullandı.

KONUŞMANIN AKICILIĞI TARTIŞMA KONUSU OLDU

Cumhurbaşkanlığı İletişim reis Yardımcısı Çağatay Özdemir’in İsrail’e reaksiyonunu İngilizce olarak dile getirdiği videodaki konuşmasının akıcı olmaması ve aksanı ise yasamsal medyada münakaşa konusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir