İlçenin ilk belediye otobüsüne şoför bulunamayınca direksiyona Belediye Başkanı geçti-haberi

Sosyal hizmetlerde kullanılmak emeliyle tek otobüs talebi üstüne dahada evvel Başbakanlık aracı olarak kullanılan otobüs, Şenpazar Belediyesine hibe edildi.

Ankara’da bulunan aracın İhtiyaç duyulan değişikliklerin yapılması amaciyla İstanbul’a götürülmesi kararlaştırıldı. ama Şenpazar Belediyesi içerisinde otobüs kullanma yeterliliği var olan kimse bulunmaması üstüne aracı İstanbul’a, dahada evvel otobüs sürücüsü var olan Belediye Başkanı Cem Çınar götürdü.

İstanbul’da İhtiyaç duyulan değişiklikleri yapılan otobüs, dahada ardindan tekrar reis Çınar tarafından Şenpazar’a getirildi. İlçe halkına baz alinarak geziler düzen etmesi tasarilanan otobüsün direksiyonunda ise şimdilik Belediye Başkanı Çınar bulunacak.

“HAYALLERİMİZ VARDI, TALEPLERİMİZ uygun KARŞILANDI”

2014 yılından bu yana Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü söyleyen Çınar, yıllarca Başbakanlığa hizmet eden otobüsü aldıklarında trafikten çekilmiş halde olduğunu belirtti.

Çınar, “Bu aracı Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat kuruluş aracılığıyla bulduk. Bizim hayallerimiz vardı. Hayalimizi gerçekleştirmek amaciyla alakalı kurumlara talebimizi ilettik. Taleplerimiz uygun karşılandı, aracı Şenpazar Belediyesine kazandırdık” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI, GÖRMEDİKLERİ YERLERE GÖTÜRMEK İSTİYORUZ”

Otobüsten ilçedeki herkesin istifade etmesi amaciyla çalışma yürüttüklerine de vurgu yapan Çınar, “Şenpazar’ın sapa köylerinde Kastamonu’yu görmemiş, Ankara’yı, Çanakkale’yi görmemiş çocuklarımızı tespit ederek kültür, inanç, eğitim gezileri uygulamak istiyoruz. Halkımızı da Kastamonu, Ankara, Çanakkale’ye götürmek istiyoruz. Şenpazar’ın ırak köylerindeki çocukları Kastamonu’daki yüzme havuzuyla tanıştırmak istiyoruz. Kış aylarında Kastamonumuzun cennet köşesi var olan Ilgaz’da kayak egitimi vermeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“BU ARAÇ BÖLGEYE HİZMET EDECEK BİR ARAÇ”

Çınar, belediye başkanlığından evvel otobüs sürücülüğü yaptığını, işini çok sevdiğini dile getirerek, “Kendi otobüslerimiz var. Gördüğümde dahil çekiyorum. Allah bu sevginin karşılığı olarak bu otobüsü gönderdi diye düşünüyorum. Bu araç bölgeye hizmet edecek tek araç” diye konuştu.

“ŞARTLARI TUTAN BİR İKİ PERSONELİMİZİ YETİŞTİRECEĞİZ”

Şenpazar’ın takriben 5 bin nüfuslu minik tek kaza olduğuna işaret eden Çınar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Belediyemizin benimle birlikte 15 personeli var. Gönül arzu eder ki iki kişi dahada alalım, bu aracı kullansın ama onu karşılayacak bütçemiz yok. Eğitim, kültür ve inanç gezilerini Allah destur verirse evvel etapta Belediye Meclisi’nden alacağım yetkiyle direksiyona geçip gerçekleştirmeyi planlıyorum. Bu araçla yolcu ederken Şenpazar ve kisminda benim direksiyonda olmam insanları çok şaşırtmıyor ama dışarıda Bir hayli insan benim belediye başkanı olduğuma inanmıyor. ‘Belediye başkanının ne işi var direksiyonda’ diyorlar. Ağır araç ehliyeti olan, koşulları tutan tek iki personelimizi yetiştireceğiz. Onların hemide belediye başkanı ayni vakitte da ustası olacağız. Bunun da gururunu yaşayacağız.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ, BİZE tekrar O ANI YAŞATIRSA BUNDAN BÜYÜK GURUR DUYARIZ”

Otobüsün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanılmasının gururunu yaşadıklarına dikkati çeken Çınar, “Otobüsün kapısından Bir hayli çocuğa armağan dağıttı. O basamakta durdu, o demiri tuttu, oradan insanlara hitap etti. İnşallah Cumhurbaşkanımız, Kastamonu’yu ziyaret ederse halkımızı, çocuklarımızı bu araçla toplayıp yanına götürdüğümüzde tekrar bize o anı yaşatırsa bundan hatri sayilir büyüklükte gurur duyarız” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

Kaynak: Anadolu ajansı / Bilal Kahyaoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir