İki kız kardeş devlet desteğiyle işlerinin patronu oldu-haberi

Kütahya’nın Yenidoğan Mahallesi’nde yaşayan ve 20 senedir işçi olarak çinicilik mesleğini başarıyla sürdüren Çiğdem ve Hatice Kaya (40), KOSGEB’den 100 bin TL’lik hibe desteği ile Dumlupınar Bulvarı üzerinde iş yeri açtı. tas kardeşler, el emeği göz nuru dökerek çini yapıtları üretiyor.

“İŞÇİYKEN İŞ YERİ SAHİBİ OLDUK”

Mesleğini severek yaptığını belirten Çiğdem Kaya, “Yaklaşık 20 senedir çinicilik mesleğini icra ediyorum. Bu süre içinde hiç kendisinin iş yerimi açmayı düşünmemiştim. Ancak, tek yakınımın tavsiyesi üstüne kardeşimle birlikte kendisinin iş yerimizi açmaya karar verdik. dahada ardindan KOSGEB’in 100 bin TL’lik hibe desteği ile iş yerimizi açtık. Kardeşim ve bendeniz işçiyken destek sayesinde iş yeri sahibi olduk. Bize bu imkanı sağlayan devletimize teşekkür ederiz” dedi.

“DEVLETİMİ SAYESİNDE KENDİ İŞİMİZİ KURDUK”

Çiğdem Kaya’nın kendisinden tek ıslak minik kardeşi Hatice tas ise, “Ben de ablam benzeri 20 senedir geçimimi çinicilik mesleğinden sağlıyorum. Devletimiz sayesinde kendisinin işimizi kurduk. özellikle kadınların yürekli olmalarını ve devletin verdiği hibe kredilerinden netlikle yararlanmalarını öneri ediyorum” diye konuştu.

Kaya kardeşler, ürettikleri çini tablo, vazo, fincan ve kaseleri tatil bölgeleri ve hatri sayilir büyüklükte şehirlere toptan ve perakende satarak, geçimlerini sağlıyor.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / HÜSEYİN EFE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.