Igor Tudor, Galatasaray’a açtığı tazminat davasını kazandı-haberi

Süper Lig’de şampiyonluğu averaj farkıyla Beşiktaş’a kaptıran Galatasaray‘a tek vuruş de Daha önceki hocası Igor Tudor‘dan geldi. Şubat 2017-Aralık 2017 arasında sarı-kırmızılı takımın hocalığını yapan Hırvat teknik direktör, Galatasaray’a açtığı tazminat davasını kazandı.

FAİZLER HARİÇ 600 BİN EURO

Ajansspor’da bulunan habere göre; Tudor’un davayı kazandığına değin ova resmen Galatasaray’a iletildi. şu sıralar Juventus’ta Andrea Pirlo’nun ekibinde görev alan Tudor, faizler dış 600 bin avro tazminat alacak. O asama senelik 400 bin euroya imzasini atan Hırvat çalıştırıcının kontratında, “Devler Ligi’ne gidilirse 200 bin, Avrupa Ligi’ne kalınırsa 100 bin avro prim kazanır” bulunuyordu.

YERİNE FATİH TERİM GELDİ

2017-18 sezonu döneminden evvel Galatasaray’ın başında var olan Tudor görevden alınmış adina fatih terim hocam gelmiş ve sarı-kırmızılılar o sezon şampiyonluğa ulaşmıştı. Tudor, tazminat davasına yaşanan şampiyonlukta payının olduğunu belirterek şampiyonluk priminin de kendisine verilmesini istemişti.

UEFA’DAN YAPTIRIM GELEBİLİR

Kararın kulübe gelmesiyle Galatasaray, Tudor’a faizler dış 600 bin avro ödemek zorunda. eğer bu kazanç ödenmezse Galatasaray’a UEFA’dan yaptırım gelmesi mevzubahis olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.